Bu makalenin içeriği misi köyü kahvaltı yerleri etrafında dönecektir. Bursa nilüfer Misi köyü makalesinde misi köyü kahvaltı yerleri’yi Travel Inn And Suites ile tartışalım.

Bursa nilüfer Misi köyü içindeki en doğru misi köyü kahvaltı yerleri ilgili içeriğe genel bakış

Aşağıdaki videoyu izleyin

Bu TravelInnAndSuites web sitesinde, kendiniz için daha yararlı veriler için misi köyü kahvaltı yerleri dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. TravelInnAndSuites web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, En eksiksiz bilgiyi size getirme arzusuyla, Kullanıcıların internetteki haberleri en doğru şekilde kavrayabilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  Bahçehan Et Mangal Taş Ev Restaurant | En doğru bahçem et mangal ile ilgili tüm bilgiler

misi köyü kahvaltı yerleri ile ilgili içerik

Misi Köyü 2000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Şimdilerde Gümüştepe Mahallesi adıyla Nilüfer Mahallesi’ne bağlanan Misi Köyü’nün çok eski bir yerleşim yeri olduğu biliniyor. Misi Köyü’nün ilk adının Mysia olduğu sanılmaktadır. MS 183 yılında Alex adında bir keşişin seksen beş kişilik maiyetiyle İnkaya ve Misi köylerine Hıristiyanların öncüsü olarak yerleştiğine ve “Konsül”ün bir araya geldiğine ve İncil’in tartışıldığına dair tarihi kayıtlar var. Bugün kalıntıların bulunduğu manastırın yakınında İncil’in bir nüshasının gömülü olduğuna inanılıyor. Bu kalıntılar nedeniyle bölge Hristiyanlar için de önemlidir. Bursa merkeze 12 kilometre uzaklıkta bulunan ve ziyaretçilerini tüm doğallığıyla karşılayan Misi Köyü asma yaprağı, misket üzümü, pekmezi ve şarabıyla oldukça ünlü. Şarap yapımının Misi’de uzun bir geçmişi vardır. “Misi Şarapları” sadece bu bölgede yetişen ve kendine has aroması olan muskat üzümlerinden yapılır. Bu üzümlerden yapılan pekmezin oldukça sağlıklı olduğu da söylenmektedir. Yakın zamana kadar Gümüştepe İlçesi’nin şarap dışında geçim kaynağı ipekböcekçiliğiydi. Bursa’ya önemli bir ekonomik gelir sağlayan ipekböcekçiliği, yerleşim alanlarının buna göre şekillenmesini sağlamıştır. Buna göre Misi evlerinin geniş revakları ipekböceği yetiştiriciliğine göre yapılmıştır. Osmanlı mimarisini yansıtan Misi, 1989 yılında sit alanı ilan edilerek koruma altına alındı. Günümüzde yapılan restorasyonlarla yapılar doğallığını korumaktadır. Ayrıca restore edilen yapıların çeşitli sosyal tesislere dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Köyün içindeki Kavacık Sultan Yatır Müslümanlar için önemlidir. Misi Köyü’nde oturan Kavacık Sultan’ın türbesinin köyde dağ başında bir kayanın içinde olduğu rivayet edilir. Bugün bölgedeki çeşmeden akan suyun Kavacık Sultan’ın gözyaşı olduğuna inanılır ve ziyaretçilerin dileklerinin gerçekleştiği söylenir. Sınırsız yeşilliği ile ziyaretçilerinin ruhunu dinlendiren Misi Köyü, piknikçilerin uğrak yeri haline geldi. Ayrıca mahallede meyve ağaçları, kavak ağaçları, çınar ağaçları ve içinden geçen Nilüfer Çayı bulunmaktadır. .

READ NOW  SAHURDA 1000 KİŞİYE KAHVALTI VERİYOR !! | Sahurcu Rüstem | Adana Sokak Lezzetleri | en iyi sahur mekanları ile ilgili en doğru içeriğe genel bakış

misi köyü kahvaltı yerleri konusuyla ilgili fotoğraflar

Tarihi Misi Köyü gezisi | Misi köyü kahvaltı | Bursa nilüfer Misi köyü

Görüntülediğiniz Tarihi Misi Köyü gezisi , Ardından travelinnandsuites.net her gün aşağıda yayınlanan daha fazla bilgiyi okuyabilirsiniz.

READ NOW  SUKAYPARK / BURSA | bursa sukaypark bilgisine en eksiksiz genel bakış

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

misi köyü kahvaltı yerleri ile ilgili anahtar kelimeler

#Tarihi #Misi #Köyü #gezisi #Misi #köyü #kahvaltı #Bursa #nilüfer #Misi #köyü.

misi,misi köyü,misi köyü kahvaltı,bursa,bursa misi köyü,misi deresi,doğa restaurant,bursa nilüfer,Nilüfer çayı,Gümüştepe Mahallesi,Mysia,misi mimoza,misi köyü gezisi,misi köyü yürüyüş.

Tarihi Misi Köyü gezisi | Misi köyü kahvaltı | Bursa nilüfer Misi köyü.

misi köyü kahvaltı yerleri.

misi köyü kahvaltı yerleri hakkındaki bilgilerle TravelInnAndSuites güncellemeleri, size daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. travelinnandsuites.net misi köyü kahvaltı yerleri hakkında bilgi izlediğiniz için samimi teşekkürler.

Tarihi Misi Köyü gezisi | Misi köyü kahvaltı | Bursa nilüfer Misi köyü | misi köyü kahvaltı yerleri hakkında yeni güncellenen bilgilere genel bakış” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir