Bu makale, st hilarion kalesi efsanesi ile ilgili açıklamalarla güncellenecektir. st hilarion kalesi efsanesi ile ilgileniyorsanız, bu St. Hilarion Kalesi Girne Kuzey Kıbrıs (St. Hilarion Castle – Kyrenia – North Cyprus) makalesinde Travel Inn And Suites ile st hilarion kalesi efsanesi’yi keşfedelim.

st hilarion kalesi efsanesi hakkında genel bilgiler en ayrıntılı St. Hilarion Kalesi Girne Kuzey Kıbrıs (St. Hilarion Castle – Kyrenia – North Cyprus)

Videoyu şimdi buradan izleyin

Bu Travel Inn And Suites web sitesinde sizin için daha değerli verilere sahip olmak için st hilarion kalesi efsanesi dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. travelinnandsuites.net web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Size en doğru bilgiye katkıda bulunma arzusu ile, İnternetteki haberi en doğru şekilde kavrayabilmenize yardımcı olun.

Konuyla ilgili bilgiler st hilarion kalesi efsanesi

Girne’deki kalelerin duvarlarında geçen tarihi hissetmemek mümkün değil. Beşparmak Dağları’nın kuzey yamaçlarına inşa edilen St. Hilarion Kalesi’nin burçlarından Girne’nin muhteşem manzarasını kuşbakışı izleyebilirsiniz. Girne’ye 10 km uzaklıkta bulunan St. Hilarion Kalesi’ne giden yol düzgün ve güvenilir olmasa da 700 metre yükseklikte 480 basamak çıkmak, kaleye varıldığında insana büyüleyici bir mutluluk yaşatır. Kalenin batısında Karaman ve Lapta köyleri, ufukta Korcamit Burnu bulunmaktadır. Dağların yamaçlarından Akdeniz’in masmavi sularına uzanan alanda, harita gibi çizilmiş, sınırları zeytin ağaçlarının olduğu tarlalar gözümüze çarpan ilk muhteşem görüntülerden biri. Yazın ovalarda kuru sıcak hava, St. Hilarion’a doğru tırmanırken yerini serin bir rüzgara bırakır. İkiz bir burun üzerine kurulmuş olan St. Hilarion Kalesi’nin adı tarihte 1191 yılında geçmiştir. Kale, Filistin’de ikamet eden St. tarafından yaptırılmıştır. Hilarion’a gelen ziyaretçilerin artmasıyla birlikte manastıra çevrilmiş ve adını bu azizden almıştır. Bugün kalede eski manastır kilisesinin bazı kalıntılarına rastlamak mümkündür. Manastır, 11. yüzyılda Türklere karşı korunmak için güçlendirilmiştir. Bir süre Aslan Yürekli Richard, Kıbrıs adasını ve kalelerini kontrol etti. 1191’de St. Hilarion Kalesi’ni Guy de Lusignan’a teslim etti. Bu dönemde savaşların önemli bir noktası haline gelen kale, Kıbrıs adasının bağımsızlığında etkili rol oynamıştır. St. Hilarion Kalesi’nin komuta odası, Lüzinyan soylularının dinlenme yeri olarak kullanılmıştır. St. 1373 yılında Hilarion Kalesi yeniden savaşla karşılaştı. Antakya Prensi John burada Cenevizlilere karşı savaştı. 1489 yılında Venediklilerin adaya gelmesiyle kale eski önemini kaybetmiştir. St. Hilarion Kalesi’nde üç ayrı bölüm vardır: Kalenin üst bölümü, üzerinde bulunduğu tepenin iki ucu olduğu için Dydimus (ikizler) olarak bilinir. Lüzinyan kapısı, açılıp kapanan bir köprünün bulunduğu orta girişte yer almaktadır. Köprünün sağında bugün kubbesiz bir kilise var. Alt kısımda ise asker, at ve diğer malzemelerin bulunduğu yerler bulunmaktadır. Soylular doğuda, günlük odalar batıda yer almaktadır. Medeniyetlerin hakim olduğu dönemde yaşanan hareketlilik ve günümüzde Beşparmak Dağları’ndaki durgunluk bir çelişki yaratsa da doğa ile baş başa olan kale, yine de insanları etkileyecek bir büyüye sahip. Girne-Lefkoşa karayolunun Boğaziçi bölgesinden dağ yolunu kullanarak kaleye ulaşabilirsiniz. Yazın 09.00-16.30, kışın 09.00-16.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Diğer Turlar İçin: Cennet Adası Kıbrıs Bellapais Manastırı St. Hilarion Kalesi Girne Kuzey Kıbrıs Karaoğlanoğlu Şehitliği Girne Mavi Köşk (Kaçakçı Köşkü) Lala Mustafa Paşa Camii (St. Nicolas Katedrali) St. Barnabas Manastırı İkon ve Arkeoloji Müzesi Kıbrıs Girne Kalesi ( Kıbrıs Girne Kalesi ) Büyük Han – Lefkoşa / Kuzey Kıbrıs Salamis Antik Kenti – Mağusa / KKTC (Salamis – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) .

READ NOW  Güvercinlik Vadisi 2022 Vlog Kapadokya Turu 1. Gün#kapadokya#capadoccia#gezivlog#turkeyvlogs#gezi | Yeni güncellenmiş güvercinlik vadisi ile ilgili bilgileri kapsayan

st hilarion kalesi efsanesi içeriği ile ilgili bazı resimler

St. Hilarion Kalesi Girne Kuzey Kıbrıs (St. Hilarion Castle - Kyrenia - North Cyprus)
St. Hilarion Kalesi Girne Kuzey Kıbrıs (St. Hilarion Castle – Kyrenia – North Cyprus)

Okuduğunuz St. Hilarion Kalesi Girne Kuzey Kıbrıs (St. Hilarion Castle – Kyrenia – North Cyprus) hakkında bilgi keşfetmenin yanı sıra, O zaman Travel Inn And Suites her gün aşağıda yayınlanan diğer makaleleri keşfedebilirsiniz.

READ NOW  Bingöl'ün Neyi Meşhur: Bingöl'ün En Meşhur Yemekleri Nelerdir? | bingöl ün nesi meşhur ile ilgili güncellenmiş bilgileri kapsama

Yeni bilgi için burayı tıklayın

บst hilarion kalesi efsanesi ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Hilarion #Kalesi #Girne #Kuzey #Kıbrıs #Hilarion #Castle #Kyrenia #North #Cyprus.

READ NOW  Korsan Koyu, Kastro,Çatalca | çatalca ya nasıl gidilir hakkında en iyi bilgiler

t. Hilarion kalesi,hilarion kalesi,st hilarion kalesi,st hilarion castle cyprus,st hilarion castle northern cyprus,st. hilarion castle,st hilarion castle height,st hilarion castle,st hilarion castle opening times,Girne,north cyprus,Kuzey Kıbrıs,girne,kale,st hilarion castle walt disney,kyrenia,st.,Kıbrıs,north,Kuzey,castle,kktc,kıbrıs,cyprus,hilarion.

St. Hilarion Kalesi Girne Kuzey Kıbrıs (St. Hilarion Castle – Kyrenia – North Cyprus).

st hilarion kalesi efsanesi.

st hilarion kalesi efsanesi hakkındaki bilgilerle Travel Inn And Suites size daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. TravelInnAndSuites st hilarion kalesi efsanesi hakkındaki makaleyi okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederim.

St. Hilarion Kalesi Girne Kuzey Kıbrıs (St. Hilarion Castle – Kyrenia – North Cyprus) | st hilarion kalesi efsanesi ile ilgili en eksiksiz bilgilerin özeti” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir