sivas imranlı nerede bu makalenin içeriğinde açıkça belirtilecektir. sivas imranlı nerede arıyorsanız, travelinnandsuites.net bu SİVAS İMRANLI KOÇGİRİ AŞİRETİNİN SOY AĞACI makalesinde sivas imranlı nerede’yi açıklığa kavuşturalım.

SİVAS İMRANLI KOÇGİRİ AŞİRETİNİN SOY AĞACI içinde sivas imranlı nerede ile ilgili en ayrıntılı bilgileri sentezleyin

Aşağıdaki klibi hemen izleyin

Bu travelinnandsuites.net web sitesi ile kendiniz için daha yararlı anlayış için sivas imranlı nerede dışında bilgiyi güncelleyebilirsiniz. Travel Inn And Suites web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en ayrıntılı bilgiyi sağlama arzusuyla, Kullanıcıların internetteki bilgileri en doğru şekilde güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  GÖYNÜK KANYONU | KEMER | ANTALYA | TURKEY | göynük kanyonu ile ilgili en eksiksiz bilgiyi özetleyin

Bazı açıklamalar sivas imranlı nerede ile ilgilidir

SİVAS İMRANLI KOÇGİRİ AİLE AİLE AĞACI KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN.

Bazı fotoğraflar sivas imranlı nerede ‘in içeriği ile ilgilidir

SİVAS İMRANLI KOÇGİRİ AŞİRETİNİN SOY AĞACI

Görüntülediğiniz SİVAS İMRANLI KOÇGİRİ AŞİRETİNİN SOY AĞACI içeriğini keşfetmenin yanı sıra, Ardından, travelinnandsuites.net her gün gönderilen daha fazla konu arayabilirsiniz.

READ NOW  Ayhan Sicimoğlu ile RENKLER - Kıbrıs - Salamis | salamis harabeleri yol tarifi ile ilgili en ayrıntılı bilgiye genel bakış

Daha fazla haberi burada görün

sivas imranlı nerede ile ilgili birkaç öneri

#SİVAS #İMRANLI #KOÇGİRİ #AŞİRETİNİN #SOY #AĞACI.

sivas,imranlı,koçgiri,aşiret,soy ağacı,sülale.

SİVAS İMRANLI KOÇGİRİ AŞİRETİNİN SOY AĞACI.

sivas imranlı nerede.

sivas imranlı nerede hakkında TravelInnAndSuites sağladığı bilgilerle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. TravelInnAndSuites sivas imranlı nerede hakkındaki makaleyi takip ettiğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Kullanıcı Adı ッ diyor ki:

  Biz Koçgirilerle Yanyanayız. Köylerimizin Oluşturduğu Yöreye "Karabel" Deniyor. Aslımız Ney Bilen Varmıdır. Türkmen Olduğumuzu Düşünüyorum. Her Ne Kadar Şuan Zaza'ca Konuşsakda.

 2. hasan çolak diyor ki:

  KOÇKIRI TÜRKMENİSTAN GÖÇLER TÜRKMEN OYMAK AŞİRETLER İZOL AŞİRETİ AVŞAR TÜRKMEN OYMAK AŞİRETLER SUNNİLEŞTİ KIRMANÇ KONUŞMA BAŞLADILAR YAVUZ SELİM İDRİS BİTLİS KIZILBAŞ TÜRKMEN KATLİAMI DOLAYI DİYARBAKIR SÜRYANİ ERMENİ KÖYLERİ KÜRTÇE KONUŞUR MUŞ BATMAN SASON ERMENİLER KIRMANÇ KONUŞUR ADIYAMN SÜRYANİLER ZAZA KIRMANÇ KONUŞUR..

 3. Dilaver Aydın diyor ki:

  Koç giriler türkmen aşiretidir mezar taşları orta asya mezar taşları yani kurgan mezar yapımlarıdır dersimdede aynı kurgan mezarlar vardır

 4. VADİ KÜLTÜR PLATFORMU SİVAS GİRESUN diyor ki:

  Ydna testlerinde KOÇGİRİLERİN YDNA SONUÇLARI HÇBİR İZOL VE DERSİMLİ İLE UYUŞMAMAKTADIR.DOLU TEST SONUCU VAR

 5. Mahmut Sen diyor ki:

  Bizde böyle duyduk atalarımızda iran horasanda dersime daha sonrada atık köyüne dağılmışız şimdiki kilic köyüne kuruluşu 350 yıl olmuş. Bizim duyduğumuz bu …

 6. nurettin Işık nurettin diyor ki:

  arkadaşlar türklerin anadoluya 1071 den sunra mezepotamya bölgesine gelmiştir oysa koçgiri bölgesindeki yaşayan insanların yaklaşık 2500 yıldır o topraklarda yaşamışlardır neden bu kadar kürtlükten korkuyursunuz ana dilleri kurmanci lehçesidir kürtlerin yuzde 80 ni aleviydi eskiden osmanlının asimilasyunları ve yoğun baskılarından ve soykırımlardan dolayı medreselerin açmasıyla sunileşmiştir korkmayın bu kadar yok avşar türküyüz yok türkmeniz diye

 7. Barış Aktaş diyor ki:

  Koçgiri (büyük göç, göç etmiş anlamında) horasanlı alevi kürt ve türk kabilelerin birleşmesiyle kurulmuş konfederasyon aşirettir. zaten o dönemler horasanda türkmenler ve kürtler bir aradalar ama hepsinin alevi olduğu kesin. kürtler fazla bu nedenle kürtçe ağırlıklı konuşuyorlar. koçgirinin konuştuğu kürtçe kürtçenin farklı bir lehçesi. qurmanci- türkçe karışık konuşuyorlar. 5 -6 aşiret birleşerek koçgiriyi oluşturuyor zamanla bu kabileler kollara ayrılıyor farklı kabileler oluşuyor, dışardan kabileler eklenip katılıyorlar. aralarında türkmen soyu alevi kabileleri de var. örnek, resulan kabilesi hz ali soyu olan şeyh hasanlılar aşiretinin bir koludur koçgiriye katılmıştır. bir kısmı da erzincan refahiyededir. şah ismail ve yavuz, kanuni dönemlerinde horasandan dersime, ordan da sivas zara, imranlı bölgelerine göç ediyorlar.

 8. Onur Eren Kılıç diyor ki:

  Olay çok basit Koçgiriler ve bunun gibi diğer Alevi aşiretleride İran Horasan Türkmenleridir Çaldıran Savaşından sonrada Alevi Türkmenler Osmanlı baskısından kaçıp dağlara sığınmıştır.Yaşadığı yerler genel itibariyle Kürt veya Zaza ağırlıklıdır.Onlardan Kürtçeyi öğrenmiştir.Bunun başlıca nedenleri Alevilerin okuma yazmayı bilmemesi ya da cahil olmalarıdır.Birde Kürtçenin zaten kolay bir dil olması hemen öğrenmelerine sebep olmuştur.Aleviler peki Kürtlerle karışmışdır diyeceksiniz hayır bunun nedeni Alevilerin her zaman birbiri arasında kız alıp vermesi olmuştur .Alevi cemleri hemen hemen hepsi Türkçedir.Aynı zamanda Şeyh Hasanlılarla ve İzol aşiretiyle(hizol diye bir aşirette var onlarda Türkmen ama safilerdir)akrabadır.Şeyh hasanlılar Oğuzların Bayat boyundan gelmedir bazı aşiret mensupları Ehlibeyht soyundandır.İzol aşireti ise Oğuzların Avşar boyuna mensuptur.Koçgiri aşiretide aynı zamanda Avşardır.Şuanda Anadolu'da Türklük Türkmenlik varsa oda Alevilerin sayesindedir.Aleviler Türkmendir ve Türkmen kalacaktır.

 9. KаraкнаniD diyor ki:

  Dna testleri Koçgirileri diğer Kürtlerden farksız gösteriyor. Ancak az da olsa Orta Asya kökeni mirası var ve baba soy hattını gösteren y-dna örneklerinde de Orta ve Doğu asya kökenli haplogruplar var.

  Bu da şunu gösteriyor, muhtemelen Koçgiri aşireti Orta Asya’dan geldi, Türkmendiler, ancak Anadolu’da yerleştikleri bölgede sayıca çok azdılar be Kürtlerle evlene evlene tamamen Kürtleştiler. Şu an ortalama bir Koçgirili %80 Kürt + %10 Anadolu Rumu + %10 Orta Asya Türkmeni şeklinde modelleniyor otozomal dna sonuçlarında.

 10. Revolust diyor ki:

  Bunların hepsi yalandır koçgiri asireti kurtlesmis türkmen aşiretidir ben sivas imranlı yenikent köyündenim köyü büyük dedelerim kurmuştur koçgiri aşiretkndenim bir kere koçgiri asireti tunceli den Sivas imranlı ya göç etmiştir sultan süleyman tarafından ve dersimlilerin kökeni İran horasana dayanmaktadır ve İran horasan alevigin başkentidir koçgiri nin mardinmis suymus alakası yok sadece konuştukları dil farklıdır zazaca veya kurmanci konuşurlar koçgiri asiretindekiler ve koçgirililer alevi türkmen idir bu propagandacilara uymayın saygı ve sevgi ile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir