Şarkıcı mısın? Sesiniz için iyi olan, sesinizin daha net ve net olmasına yardımcı olan içecekler mi arıyorsunuz? O halde vokal eğitmenleri, şarkıcılar ve profesyonel konuşmacıların önerdiği, sese iyi gelen içeceklerle ilgili paylaşımları kaçırmayın!

Fasulye filizi su

Fasulye filizi suyunun birçok faydalı kullanımı vardır, ancak çok az insan bu içeceğin faydalarını bilir. Doğu tıbbına göre maş fasulyesi filizinin bir sınırı vardır, doğurur, müshil, berrak ısı… bu yüzden ses kaybı, boğaz ağrısı, öksürük, balgam, burun tıkanıklığı gibi amaçlarla tedavi için çok uygundur…

Boğaz ağrınız veya ses kısıklığınız varsa, yaklaşık yarım kilo fasulye filizi alın, ezin, ardından filizlere biraz kaynar su ekleyin ve suyunu sıkın. Bu suyu ilk defa ses kısıklığını tedavi etmek için kullanmak çok etkili olacaktır. Ayrıca fasulye filizi suyu , sesinizin daha net ve net olmasına da yardımcı olur.

bal

Her sabah uyandığınızda ılık suyla karıştırılmış bir bardak bal sizin için yeni bir günde enerji toplamanıza yardımcı olacaktır. Bal, birçok şarkıcının favori içeceğidir çünkü inanılmaz iyileştirici özelliklere sahiptir: antiseptik, antienflamatuar ve antibakteriyel.

Ayrıca bal , vücudu beslemeye, iltihabı azaltmaya ve ülserleri hızla iyileştirmeye yardımcı olan şekerler, karbonhidratlar, vitaminler ve mineraller içerir. Boğaz ağrısı çekiyorsanız, bal içmek enfeksiyonun yayılmasını önlemeye yardımcı olur, ayrıca boğazın iyileşmesini hızlandırır. Balın bu kadar büyük etkileri nedeniyle gırtlak hastalıklarının tedavisinde sıklıkla kullanılır. Boğazınızı rahatlatmak için limon suyuyla karıştırılmış bir bardak bal yapmayı deneyin!

nane çayı

Kahve sesiniz için kötü olsa da bitki çayı sesiniz için harikadır. Ses tellerini ısıtmak, boğazdaki balgamı temizlemek ve vokalleri etkilemek için bir fincan sıcak bitki çayı yeterlidir. Ancak kafeinli çaylar içmekten kaçının. Çaylar arasında nane çayı ses için en iyi çay olarak kabul edilir.

Nane çayı , çekici tadı nedeniyle dünya çapında en popüler içeceklerden biridir. Nane çayı içmenin ferah bir nefes almanıza yardımcı olacağını duydunuz mu? Taze nefesin yanı sıra günde yaklaşık 3 bardak nane çayı içmek, öksürük ve soğuk algınlığı şikayetleriniz varsa büyük bir rahatlama önlemidir çünkü nane çayı boğaz ağrısına iyi gelir, kuru öksürüğü giderir. Balgam şarkıcılar için her zaman can sıkıcı bir şeydir çünkü şarkı söylerken balgam boğaza yapışır ve her zaman onu yutmaya çalışmanız gerekir. Nane çayı içmek, sesinizi kurutmadan balgamı gevşetmeye de yardımcı olur.

READ NOW  Bilmek isteyebileceğiniz dünyanın en iyi 5 "en pahalı" Kokteyli

tuzlu limonata

Tuzlu limon , serinletici etkisinden dolayı yaz günlerinde sıkça tüketilen bir içecektir. Ancak konservatuar öğrencilerinin sırrının temiz ve duru bir sese sahip olmak için düzenli olarak tuzlu limonata içmek olduğunu biliyor muydunuz? Limon sadece yemeklerde değil aynı zamanda serinletici, antiseptik, balgam söktürücü, direnci artırıcı vb. etkisi olan bir ilaçtır. Limon, direnci ve antienflamatuarı artırmaya yardımcı olan bol miktarda C vitamini içerir. Ayrıca, tuz ve limon kabuğu esansiyel yağı boğazı temizlemeye yardımcı olur, boğazı dezenfekte eder, böylece boğaz ağrısını etkili bir şekilde tedavi eder. Limonlu su içmek ayrıca vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Bir bardak tuzlu limonata yapabilirsiniz : Tuzlu bir limonu dörde bölün, bir bardağa koyun, ardından 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı şeker, tuzlu limon suyu ve süzülmüş su ekleyin ve iyice karıştırın. Ya da bir dilim tuzlu limonu emebilir ve yutabilirsiniz. Ses için iyi bir içecek olduğu söylense de limon ekşi asit ve tuzlu tat içerdiğinden bu içeceği kötüye kullanmamalısınız, çok içerseniz geri teper, sesinize zarar verir.

meyan kökü çayı

Yorucu bir performansın ardından bir bardak ılık meyan kökü çayı boğazınızın toparlanmasına yardımcı olacaktır. Antik çağlardan beri doktorlar meyan kökü çayını öksürük ve astım tedavisinde kullanmışlardır.

Doğu tıbbında meyan kökü en popüler ilaç olarak kabul edilir. Meyan kökü çayı, tonik gaz, ısıyı temizleme, detoksifiye etme, tadı düzenleme etkisine sahiptir. Meyan kökü çayı hafif tatlı bir tada sahiptir ve içimi kolaydır, bu nedenle soğuk algınlığı veya öksürük durumunda bir kutu meyan kökü çayı evde bulunması gereken bir şeydir. Ayrıca meyan kökü çayı da direnci artırmaya, stresi azaltmaya ve iyi bir uyku getirmeye yardımcı olur. Meyan kökü eczanelerden satın alabilir veya meyan kökü çay poşetlerini süpermarketlerden satın alabilirsiniz.

READ NOW  Dünyanın en ünlü 5 kokteyli

Ancak meyan çayı kötüye kullanılmamalı , özellikle meyan kökü her gün içilmemelidir. Meyan kökü düşük toksisiteye sahip olduğundan, ancak uzun süreli kullanım ödem üretebilir ve kan basıncını artırabilir. Meyan kökü de şişkinliğe neden olabilir, bu nedenle midesi dolu olan kişiler kullanmamalıdır.

su

Su yaşam için vazgeçilmez bir içecektir, bildiğiniz gibi su vücut kütlesinin %75’ini oluşturmaktadır. Bu nedenle düzenli olarak sesini kullanmak zorunda olan kişilerde genellikle susuz kalır ve bu da kuru sese, ses kısıklığına yol açar. Ses tellerimiz (sesimizin geldiği yer) mukoza zarları tarafından korunan ince zarlardan oluşur. Mukoza zarları, konuşma veya şarkı söyleme sürecinde doğal sürtünmeye karşı çok hassastır. Bu nedenle ses tellerini daima nemli tutmamız gerekir.

Su içmek vücuttaki nemi yenilemenin mükemmel bir yoludur. Boğazınızı ve sesinizi en iyi durumda tutacağı için oda sıcaklığında bol miktarda filtrelenmiş su için. Bilimsel çalışmalar günde yaklaşık 2 litre su (yaklaşık 6 ila 8 bardak su) içmeniz gerektiğini göstermiştir, bu nedenle her zaman yanınızda bir şişe su bulundurun ve buzdan kaçının. İçmeye başlamak için susayana kadar beklemeyin.

Ancak su içerken, bir bardak suyun tamamını değil, küçük yudumlarda su içmelisiniz, çünkü azar azar içerseniz su daha iyi emilir. Ayrıca şarkı söylemeden en az 30 dakika önce su için, çünkü su mide tarafından emilir ve vücuda dağılır ve suyun vücut tarafından emilmesi yaklaşık yarım saat veya daha fazla sürer.

Yeterince su içip içmediğinizi kontrol etmenin en iyi yolu, idrarınızın yoğunluğunu gözlemlemektir: İdrar ne kadar hafif ve temizse, vücudunuz o kadar nemli olur.

READ NOW  Turistlerin Türkiye'ye Gelirken Denemesi Gereken Garip İçecekler

Zencefil çayı

Zencefil baharatlıdır, üç meridyen, atık ve dalakta sıcaktır, ancak çok az insan zencefilin çayı kadar kullanımını bilir. Zencefil çayı larenjitten kaynaklanan kuru öksürüğü bastırmaya yardımcı olur, burun tıkanıklığını giderir ve boğazı yatıştırır. Zencefil çayı içmek solunum mukozasını yatıştırır, bakteri, virüs ve balgamın inhibisyonunu destekler.

Zencefil, uçucu yağlar açısından zengin, düşük kalorili bir besindir. Zencefildeki besin bileşenleri şunları içerir: C vitamini, niasin, tiamin, riboflabin, β-karoten, fosfor ve kalsiyum. Ayrıca zencefil, zencefil köksapında doğal olarak bulunan biyolojik aktiviteye ve keskin aromaya sahip fenolik maddeler içerir: gingeroller ve shogaoller. Bu maddeler vücuttaki serbest radikalleri emme etkisine sahiptir, bu nedenle hücreleri hasar ve oksidasyondan korurlar. Zencefil çayı içSes kısıklığını iyileştirmeye, şarkı söyleme yeteneğini geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıca oyunculuk kariyerini takip etmiş ancak sıklıkla boğaz ağrısı çekenler için zencefil çayı evde tedavi amaçlı kullanılabilir.

Ananas

Ananas yemek pişirmede, reçel yapımında ve meyve sularını soğutmada çokça kullanılan bir meyvedir. Ayrıca ananasın içerdiği besleyici bileşenler, ananasın etkisi de sağlık açısından oldukça faydalıdır. Ananas veya ananas veya erik çiçeği ananasın farklı isimleridir (bölgeye bağlı olarak adı farklıdır). Ananasın kullanımı birçok kişi tarafından taze yenen veya dilimler, parçalar, meyve suları veya karışık meyve suları şeklinde konserve olarak iyi bilinmektedir.

Ananas , vücudun günlük ihtiyacı olan C vitamininin %50’sini sağlar. C vitamini, hücre hasarını önlemeye, kardiyovasküler problemlerle, kemik ve eklem ağrılarıyla savaşmaya, direnci güçlendirmeye ve ses kısıklığına ve ses kaybına neden olan boğaz ağrılarını en aza indirmeye yardımcı olan, idrarda çözünen bir antioksidandır. Soyulmuş ananası alın, 2 parça kesin ve suyunu içmek için 3 havucu ezin. Bu, ses için iyi bir besindir, boğaz ağrısı için çok etkili bir tedavidir, sesinizi hızla iyileştirmenize ve iyileştirmenize yardımcı olur. Ayrıca ananas tatlı ve ekşi bir tada sahiptir, içimi oldukça kolaydır, yağ yapmaz, bu nedenle birçok konu için uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir