Bu makale samsun bafra da gezilecek yerler netleştirecek. samsun bafra da gezilecek yerler arıyorsanız, bu Samsun'da gezilecek yerler: Nebiyan Dağı ve Yaylası yazımızda samsun bafra da gezilecek yerler’yi Travel Inn And Suites ile birlikte inceleyelim.

Samsun'da gezilecek yerler: Nebiyan Dağı ve Yaylası içinde en uygun samsun bafra da gezilecek yerler ile ilgili içeriği sentezleyin

Aşağıdaki klibi hemen izleyin

Bu TravelInnAndSuites web sitesinde, kendiniz için daha değerli anlayış için samsun bafra da gezilecek yerler dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. travelinnandsuites.net sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en ayrıntılı bilgiye hizmet etme arzusuyla, Kullanıcıların internette bilgileri mümkün olduğunca çabuk yakalayabilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  +90 5513863324 KIZKALESİNDE HESAPLI APART DAİRELER | mersin pansiyon apart ile ilgili tüm bilgiler yeni güncellendi

Bazı açıklamalar samsun bafra da gezilecek yerler ile ilgilidir

Karadeniz’in eşsiz doğasında Nebiyan Yaylası’nda şehrin tüm yorgunluğunu üzerinizde bırakabilirsiniz. Samsun il merkezinin 28 km batısında, 19 Mayıs ilçe merkezinin 30 km güneyinde, Orta Karadeniz bölümünde yer alan Nebiyan Dağı; 1224 metre Yüksekliği ile bölgenin en yüksek noktalarından biridir. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm merkezi ilan edilen Nebiyan Dağı, ormanları, yaylası ve sularıyla adeta Karadeniz’in seyir terası konumunda. En yüksek zirveye sahip olan ve Nebiyan Yaylası olarak da bilinen bölgede; oto tırmanış, yayla turizmi, dağcılık, yürüyüş-tırmanış, foto safari yapılabilir. Dağın zirvesi mutlaka görülmesi gereken bir alandır ve bölgesinin en yüksek zirvesine sahiptir. Eski zamanlarda yangın kulesi olarak kullanılan yapı, zirvede görülmesi gereken yapılar arasında yer alıyor. Bölge aynı zamanda doğal içme suyuyla da ünlüdür. SUYU İLE ÜNLÜ Nebiyan dağı ve nebiyan ormanları doğa turizmi, yayla turizmi ve spor turizmi açısından büyük potansiyele sahiptir. Nebiyan sivrisineği 10 mt. aşağıda, 2 m genişliğinde. Derinliği tam olarak ölçülemeyen bir mağara bulunmaktadır. Nebiyan Dağı halk arasında “sivri uçlu”, bazı kaynaklarda “bünyan dağı” olarak anılsa da bölgenin genel adını almıştır. Yaklaşık 1240 metre rakımı ile Samsun’un en yüksek dağlarından biridir. Tepedeki yangın gözetleme kulesi eski zamanlarda kullanılmışsa da günümüzde kullanılmamaktadır. Bölge, yaz ortasında bile soğuk olan Nebiyan suyuyla da ünlü. TAM BİR DOĞA MUCİZESİ Nebiyan Dağı’ndaki orman ve şelale her mevsim farklı güzellikleri içinde barındırırken, mevsimin tüm özelliklerini yansıtmasıyla özellikle sonbahar aylarında fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Türkiye’de sadece Karadeniz’de bulunan orman güllerinin keskin kokusuyla Nebiyan, ormanlara ayrı bir hava katıyor. Nebiyan Dağı’nı ve ormanını ziyarete gelenler, konaklamak için kamp veya çadır kurabilirler. Bölge cennetten düşmüş bir doğa harikasıdır. Karadeniz seyir terasıdır. Başlı başına bir oksijen deposu olan Nebiyan Dağı ve ormanının saklı bir cennet gibi doğaseverlerin uğrak yeri olmasından dolayı mutluyuz. Ülkemizde önemli bir yere sahip olan kayın ormanları, ilkbaharda açık yeşil, sonbaharda ise nefes kesen kırmızı rengiyle ziyaretçilerini karşılar. Yağlı kayın meyveleri de kuşlar ve yabani hayvanlar için en önemli besin kaynağıdır. NASIL GİDİLİR? 19 Mayıs Mahallesi’nden: Samsun-Sinop yolu üzerinde şehir merkezindeki ışıklara geldiğinizde Samsun yönünden gelirken sola, Bafra yönünden gelirken sağa dönmelisiniz. .

READ NOW  Bursa piknik yapılacak yerler | Uludağ | bursa piknik yapılacak yerler ile ilgili en iyi içeriği özetleyin

samsun bafra da gezilecek yerler içeriği ile ilgili bazı fotoğraflar

Samsun'da gezilecek yerler: Nebiyan Dağı ve Yaylası

Okuduğunuz Samsun'da gezilecek yerler: Nebiyan Dağı ve Yaylası hakkındaki haberleri keşfetmenin yanı sıra, O zaman Travel Inn And Suites her gün aşağıda yayınladığı diğer birçok içeriğe bakabilirsiniz.

READ NOW  Teksas'a Dönen Sarıgöl Mahallesinde Korku Anları - AHSEN TV | sarıgöl nerede ile ilgili en ayrıntılı bilgilerin özeti

Daha fazlasını görün

samsun bafra da gezilecek yerler ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Samsun39da #gezilecek #yerler #Nebiyan #Dağı #Yaylası.

samsun haber,samsun gazetesi,samsun canlı haber.

Samsun'da gezilecek yerler: Nebiyan Dağı ve Yaylası.

samsun bafra da gezilecek yerler.

samsun bafra da gezilecek yerler içeriğiyle travelinnandsuites.net sizin için güncellenen içerikle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Travel Inn And Suites ‘ın samsun bafra da gezilecek yerler içeriğini izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir