Bu makalenin konusu russki standart gold fiyat etrafında dönecek. russki standart gold fiyat ile ilgileniyorsanız, bu Russia's New BRICS Gold Standard Could End Gold & Silver Price Manipulation makalesinde russki standart gold fiyat konusunu tartışalım.

Russia's New BRICS Gold Standard Could End Gold & Silver Price Manipulation içinde russki standart gold fiyat ile ilgili en ayrıntılı bilgileri sentezleyin

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu Travel Inn And Suites web sitesiyle, kendiniz için daha yararlı anlayış için russki standart gold fiyat dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. travelinnandsuites.net web sitesinde her zaman sizin için her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en ayrıntılı bilgiye katkıda bulunma arzusu ile, Kullanıcıların internetteki bilgiyi en doğru şekilde güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  Şeftali Püresi-Şeftali Likörü ve Mükemmel Bellini | bellini şeftali hakkında en iyi bilgiyi kapsama

Bazı açıklamalar konuyla ilgilidir russki standart gold fiyat

Gümüşün Bu Kadar Ucuz Olmasının Gerçek Nedeni ve Neden Daha Yüksek Çıkması GEREKİR ► Bu hafta Rusya maliye bakanlığı, değerli metaller için yeni bir Moskova Dünya Standardı (MWS) önerisini duyurdu. Bu teklifin belirtilen amacı, değerli metal piyasalarını “normalleştirmek” ve LBMA tarafından değerli metal manipülasyonuna son vermektir. Şimdiye kadar bu yeni standardın tam olarak nasıl uygulanacağı belirsizliğini koruyor, ancak tartışılan fikirler arasında yeni BRICS rezerv para birimini değerli metallerle desteklemek ve altının ve muhtemelen gümüş ve diğer değerli metallerin de fiyatını sabitlemek var. yeni para birimi. Yeni BRICS para birimi gerçekten metallerle desteklenirse, bu onu Doların dünyanın önde gelen rezerv para birimi statüsüne yönelik geçerli bir tehdit haline getirecektir. Silver Botanicals’ın nano gümüşle güçlendirilmiş kişisel bakım ürünlerinde %10 tasarruf etmek için “istifleyici” kupon kodunu kullanın ► SD Bullion’da gümüş külçe için harika fiyatlar ► Money Metals’te Goldback Para Birimi için En İyi Fiyatlar ve Seçim ► Reddit’te Diğer Akıllı İstifleyicilere Katılın ► Beni takip edin Twitter ► Beni Instagram’da takip edin ► Video Dağılımı: 00:00 Rusya Yeni Bir Değerli Metal Standardı Önerdi 00:50 Hikaye, LBMA’nın Rus Altınını ve Gümüşünü Yasakladığı Mart Ayında Başlıyor 02:09 Yeni Rus Altın Standardı veya Moskova Dünya Standardı ( MWS) 04:50 Yeni Uluslararası Kıymetli Madenler Standardı Altın ve Gümüş İstifleyiciler İçin Ne İfade Ediyor? Bu videodaki hiçbir şey mali tavsiye değildir. Tüm bilgiler yalnızca eğitim ve eğlence amaçlı verilmiştir. Bu açıklamada verilen bağlantılardan bazıları bağlı kuruluş bağlantılarıdır. Bu bağlantılardan birini kullanarak bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden tazminat alacağım. Bu kanalı bu şekilde veya başka herhangi bir şekilde desteklediğiniz için teşekkür ederiz! #BRICS #altın standardı #gümüş istifleme .

READ NOW  World´s Most Expensive and Rarest Coffee from Indonesia - Kopi Luwak | Yeni güncellenmiş kopi luwak türkiye ile ilgili bilgileri kapsayan

russki standart gold fiyat içeriği ile ilgili bazı fotoğraflar

Russia's New BRICS Gold Standard Could End Gold & Silver Price Manipulation
Russia's New BRICS Gold Standard Could End Gold & Silver Price Manipulation

Görüntülediğiniz Russia's New BRICS Gold Standard Could End Gold & Silver Price Manipulation hakkında bilgi bulmanın yanı sıra, Ardından, Travel Inn And Suites her gün hemen aşağıda yayınladığı daha fazla bilgi arayabilirsiniz.

READ NOW  Yoğurtlu Tarhana Çorbası - Naciye Kesici - Yemek Tarifleri | En doğru beyaz tarhana çorbası nefis yemek tarifleri ile ilgili genel bilgiler

Burayı tıklayın

russki standart gold fiyat ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Russia39s #BRICS #Gold #Standard #Gold #amp #Silver #Price #Manipulation.

physical silver,investing in silver,invest in silver,investing in silver coins,stacking silver,stack silver,best silver to buy,silver investments,silver stacking,silver stacker,smart silver stacker,silver coins,silver bars,junk silver,constitutional silver,90% silver,.9999 silver,silver rounds,gold,silver price,inflation,silver bullion,gold price,precious metals,inflation hedge,dedollarization,world moscow standard,gold standard,russia,BRICS.

Russia's New BRICS Gold Standard Could End Gold & Silver Price Manipulation.

russki standart gold fiyat.

russki standart gold fiyat hakkındaki bilgilerle travelinnandsuites.net ‘ın size verdiği bilgilerle, size değer getireceğini umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. travelinnandsuites.net russki standart gold fiyat hakkındaki içeriği okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Walter Palmer diyor ki:

  AND the Globe is tired of being sanctioned by the US and the almighty "greenback" .
  Strange, the " petro-dollar" is anything but . How can it be a petro-dollar if Biden wages war on the oil industry
  and is "electrifying" the U.S. Will we be "the electro-dollar" next ?? Stupes run this country!!

 2. Walter Palmer diyor ki:

  The Ukraine proxy conflict is a "Currency War" – plain and simple – designed to diminish and destroy Russia
  who is a key pillar in the BRICS currency development. Destroy Russia – destroy BRICS.
  High stakes for reserve currency global domination – East vs West.
  Gaddafi was killed in 2011 when he was developing the "Gold Dinar" (Au backed currency) to combat the dominant "dollar". (look it up)

 3. Curtis Knight diyor ki:

  Uganda better join BRICS and have a defense agreement with Russia to protect their 12.8 trillion dollars of gold they just discovered.

 4. pod11 th diyor ki:

  Gold standard is when they GIVe gold for x ampunt of their currency.When they say they'd buy gold for x price it is meaningless.

 5. Theo de Koning diyor ki:

  The real value of something is only on the moment of transition to a other party,
  In short: what the madman gives it

  Your gold, silver, stock, paintings, …… have not a value at the time of possession.

 6. dada191 diyor ki:

  As an American, I'm starting to wonder if we are Global Finance Villains? I would fight to maintain our Constitutional freedoms, but if it's proven that we are just financial saboteurs of the world, I'll be very suspect about any war we would get involved in.

 7. Joe Kulik diyor ki:

  This is a Spam YT Channel whose REAL Purpose is to get this uploader Rich by selling Silver. Like ALL Capitalists, he cares ONLY about himself, and his Bottom Line. As such, ANYONE who believes Anything this guy says is a SUCKER who Deserves whatever happens to them..

 8. Quag Myer diyor ki:

  when all of the sudden Russia hating Americans pray Putin do that with gold.

  Quite crazy we have to hope a Communist country does something for us to benefit, it`s a sad reality.

  It`s like talking crap about XRP, but praying it wins the SEC law suit for every other crypto to go up in price.

 9. Peter Myers diyor ki:

  If this comes to pass, the irony will be delicious. America, home of a blindfolded Lady Liberty, won’t end market manipulation. Meanwhile, the Russian Bear makes fairness the new standard in the metals markets. Incredible!

 10. Leonardo o diyor ki:

  Great work Russia,I see some similarities to what cnl Gaddafi wanted too do in Libya. Russia will prosper and the west will keep printing bank notes.lol😂

 11. Unkowntheunkown Satoshi diyor ki:

  The USA can not go back to Gold by law by its own actions on removing gold and going with fiat but as you all know every country are in – only I sit on + gold is about to be driven like no one can ever imagine as if you knew this decision would have been different. And gold have value for what it is stamped on a symbol and confirmation need by how the most trusty of kings would take and deliver the gold in this era its the creator not banks regulations politicians after all its not your.

 12. ALFRED XAVIER diyor ki:

  This move would help the developing countries. This would also put an end to the money laundering by the west beside dedollorization.

 13. STEVE HASENFUS diyor ki:

  I believe that the first YouTube content creator that promotes the actual process of transacting in gold and silver will go viral.

  To completely change the mindset of the average American, they would need a reference point (price) for everyday objects.

  Ex. "Steam clean entire house 7 ozt silver" "Couch for sale 5 ozt silver" "Babysitting service 1/2 ozt per hour"

  Every silver / gold stacker should RIGHT NOW go list something they own for sale priced in silver or gold.

  EVERY YouTube content producer should throw this idea into EVERY video they create, until it becomes the norm.

 14. KentChannelTV - Ilya Shamaev diyor ki:

  hello. We can do everything in Russia, unfortunately, we cannot become wealthy citizens, the average salary in the country leaves much to be desired. Our silver winner is 1 ounce of silver, costs from $ 31 and above, this is the official price in banks. I'am from Russia and i'am numismat.

 15. Randall Friesen diyor ki:

  Without there military the US dollar isn’t worth the paper it’s printed on and 30 trillion in debt and there picking fights with there own people the Russians and the Chinese sounds like somebody is going to get the ass kicked

 16. Meng Ma diyor ki:

  LOL. sounds like a win win. LOL. In a sense it is. It's going to be hard for us but they want to make sure others will suffer even more. LOL. If gas price is the same in Mexico the people in Mexico will suffer beyond what we will be suffering.

 17. lovu. eu diyor ki:

  The WORLD 👩‍🦱👲 must take serious action🥊against BLACKMAILING 👹🤑👿 biznes of SANKTIONS 🥴🙏🏻🥴 They make ordinary PIPOL🌹💐 more POOR

 18. lovu. eu diyor ki:

  FAKE MONI💵💰is MODER of ALL EVIL👹☠️🤑 PUTON💥: SELL evlithin in RUBLI🙋‍♀️GOLD🙋‍♂️RUBLI🌹🌺💐😓🙏 NONONO to FAKE MONI💵💰DEVIL👹cant win💄FAKE MONI💵💰ALL EVIL👹☠️🤑 ZIONISTMAFIA (1.5 %)👹☠️🤑 LOOTED🔫 the Conti to BOTTOMLESS BASKET🔥DEBT💥DIRTY TAUSEN30000 BILLION DOLLA💵💰BIGGARS ??👺🥴🙏🧐 The WORLD 👩‍🦱👲 must take serious action🥊against BLACKMAILING 👹🤑👿 biznes of SANKTIONS🥴🙏🏻🥴 They make ordinary PIPOL🌹💐 more POOR

 19. M. Iuliu Emanuel diyor ki:

  Inflation existed in ancient times as well, from the to of my head I can point to both Imperial Rome (rain of Diocletian) and XVI century Spain that had rampant inflation although they were using silver as the main currency (Seville was the center of Europe silver trade and still Spain managed to go bankrupt 2 times in ~20 years causing).

  Gold or silver equivalent have many problems associated to them as well, I can point to the economic fiasco of the Chinese Qing Dynasty in the XIX century – I am referring here to the silver to gold exchange rates that European powers exploited at that time – there is no guarantee that other powers would not try to do the same again

 20. Thomas Faulhaber diyor ki:

  That is why both Saudi Arabia and Nigeria signed defense pacts with the Russian Federation. If the US tries to pull a Libya maneuver then they will be facing an armed nuclear power. Both countries intend to trade oil in other currencies.

 21. Ralph Morgan diyor ki:

  Russia had previously proposed buying (but not selling) gold at a fixed price of 5000 Rubles per gram – when proposed the Ruble/USD exchange rate would have meant Russia buying gold at below current world price (so no-one would sell gold to Russia at that fixed price), but later strengthening of the Ruble meant that russia would be paying more than the USD market price for gold (so everyone would sell gold to Russia (if you could exchange the resulting Rubles into another tradable currency) at the higher price, and repurchase the gold for a lower price on the open market). So the scheme wasn't viable, and was soon dropped (announced on 25 March and abandoned on 8 April). So they went back to buying gold at a 'negotiated' price (i.e. the market price).
  The current 'gold standard' proposal is also pure fantasy. Russian M2 money supply of 18 trillion Rubles is backed by a gold reserve of 1,000 tons, which sounds a lot, until you realize that they have about 200x more money printed than their gold stockpile is worth in RUbles at the current USD/Ruble exchange rate. So to introduce a peg of the Ruble to gold they would either have to increase their gold reserve 200x out of thin air (and at no cost), or devalue the Ruble 200x against other currencies such as the USD. A bout of hyperinflation in Russia while retaining their current gold reserve might allow them to peg the Ruble to the gold price, but only after every Russian had lost 99.5% of the purchasing power of their existing savings. Perhaps that is Putin's master plan – devalue the Ruble 200x by issuing 'new Rubles' pegged to the gold price, and converting existing Rubles into 'new Rubles' at a 200:1 conversion rate. He would basically confiscate 99.5% of all private Russian wealth for the state at the stroke of a pen. And people worry about the value of the USD …

 22. Arno Bertogna diyor ki:

  About time – this needs to happen asap & the world should never have left the gold standard & precious metals as the basis of providing cash in the economy.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir