Rakı tipik bir Türk içeceğidir. Bu, kuru üzümden damıtılıp, daha sonra anasonla damıtılarak yapılan bir şaraptır.

tipik kültür

Türkler bunu kalp krizlerini hafifletmeye ve zihni sakinleştirmeye yardımcı olan, ancak reçetesiz olarak değerli, geleneksel bir ilaç olarak görüyorlar. Bu “ilaç”ı normal eczanelerden satın alamayız. Aslan şarabı olarak da bilinen rakı, kuru üzüm şarabı, Türkiye’nin “milli ruh” içeceğidir.

Rakı bu ülkede çok popüler, festivallerde, promosyonlarda, büyük etkinliklerde, sevdiğiniz birinin ölümüne ya da yeni bir ayrılığa üzüldüğünüzde olduğu gibi kişisel konularda kullanılır. böyle ortak bir ilişki ama sadece rakı içemezsiniz her yerde, her zaman veya herhangi biriyle.

Rakı içmek her zaman sadece yerlilerin bildiği “yazılı olmayan” kurallara uymak zorundadır.

READ NOW  TÜRKİYE'YE GELİN EŞSİZ CAT CAFE'NİN TADINI ÇIKARIN

rakı terapisi

Bu tür paylaşım gecelerinde, rakı içmek, yakın arkadaşlarla bir araya gelmek etkili “psikoterapi” seansları haline geldi, bir kişi hayatındaki sıkıntıları ve sorunları paylaştığında Başkaları fikirlerini sunabilir, bu sorunları çözmeye yardımcı olmak için samimi teşvikler ve ortak bir tartışma yaratabilir. hayatın anlamı hakkında.

Bu tür paylaşım gecelerinde, rakı içmek, yakın arkadaşlarla bir araya gelmek etkili “psikoterapi” seansları haline geldi, bir kişi hayatındaki sıkıntıları ve sorunları paylaştığında Başkaları fikirlerini sunabilir, bu sorunları çözmeye yardımcı olmak için samimi teşvikler ve ortak bir tartışma yaratabilir. hayatın anlamı hakkında.

Bu paylaşılan “tartışmalar”, “çilingir sofrası” anlamına gelen clingir sofrası olarak da bilinir. Rakı sayesinde, en çekingen ve utangaç insan bile cesaretle kalbini paylaşabilir, yakın arkadaşlarına ruhlarının kapısını açarak çözmelerine yardımcı olabilir.

Arkadaşlar arasında Rakı ile yapılan konuşmalar her zaman tipik bir yörünge izler. Başlangıçta toplantı, iş ve günlük yaşamla ilgili bazı hafif konular etrafında dönüyordu. Soğuk bir kokteyl veya birkaç bardak rakıdan sonra hikaye daha derin ve daha kişisel temalara geçer. Bu zamanda herkes kalbini açtı ve hayatta yaşanmış olan hikayeleri ve sorunları paylaştı.

Ancak art arda birçok bardak rakıdan sonra, hikaye genellikle siyasi konulara döner. Rakı aslında siyasetin “araç”ı haline geldi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, alkol satışını kısıtlayan bir yasayla 2013’te şunları söyledi: Türkiye’nin milli içeceği rakı değil, yoğurttan elde edilen bir meşrubat olan Ayran’dır.

READ NOW  Türkiye'de kahve keyfi kültürü birçok turisti cezbetmektedir.

Rakı Türk kanında akar

Birçok Türk Ayran’ı (genellikle kebapla içilir) sevse de toplantılarda, tartışmalarda, kutlamalarda bu içki içilmez…

Bardaklar

Şarap dökülüp kızartıldığında, sadece bardağın dibini arkadaşlarınızla tokuşturmayı unutmayın. Bardağı yüksek tarafla alkışlarsanız, diğer arkadaşlara saygı duymadığınız, kendinizi her zaman onlardan üstün gördüğünüz anlamına gelir.

READ NOW  Türk halkının eşsiz ve farklı çay kültürü

En güzel rakı geleneklerinden biri, ölen ya da vefat etmiş bir yakınınızın anısına, toplantınızda bulunmasını istediğiniz bardağınızı kadeh kaldırdıktan sonra masaya vurmaktır, ancak size geri dönemezler.

Rakı nasıl içilir

Rakı, Sek içilebilir veya suyla karıştırılabilir, ancak suyla karıştırıp buzu çıkarmazsanız, rakının kokusunu kaybeder. Partilerde genellikle güneş battıktan sonra rakı içilir. Dökümler özellikle şu sırada önemlidir: Rakı bardağa önce dökülür, ardından soğuk su, en sonunda buz bırakılır. Rakı şaraptan yudum yudum içilir, ağır ağır afiyetle içilir. Rakı şarabı 8 ila 10 derecelik soğuk bir sıcaklıkta karıştırılmalıdır, hoş olur ve anason kokusu en kuvvetlidir.

Biraz su ve buz eklenmiş rakı içmek eğlenceli olurdu

Ve şimdi, büyüleyici anason kokusuyla karıştırılmış Rakı’nın tadını yavaşça yudumlayın. İlk başta tadı garip gelebilir, ancak yakında hoş hale gelecektir. Rakı içmek istemeseniz bile, cesurca bir tane sipariş edin ve biraz yudumluyormuş gibi yapın.

Yukarıda VT TRAVEL PLUS’ın müşterilerimize en pratik ve faydalı bilgileri ulaştırmak istediği Türk Rakı şarabı hakkında küçük bir bilgi verilmiştir. VT TRAVEL PLUS’ın yeni serisinde yer alan ürünlerle ilgili detaylı yazıları sabırsızlıkla bekleyelim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir