Makalenin içeriği mavi agave bitkisi hakkında açıklığa kavuşacak. mavi agave bitkisi hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Osmaniye’de 100 Yıllık Olay Gerçekleşti; Agave Bitkisi Çiçek Açtı makalesinde TravelInnAndSuites ile mavi agave bitkisi hakkında bilgi edinelim.

Osmaniye’de 100 Yıllık Olay Gerçekleşti; Agave Bitkisi Çiçek Açtı içindeki mavi agave bitkisi ile ilgili genel bilgiler en doğru

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu travelinnandsuites.net web sitesi ile kendiniz için daha yararlı anlayış için mavi agave bitkisi dışında bilgiyi güncelleyebilirsiniz. Travel Inn And Suites sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Size en doğru bilgiyi getirmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internetteki bilgiyi olabildiğince çabuk güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  ATATÜRK'ü AĞLATAN RAKI.. | saki rakı premium ile ilgili en eksiksiz bilgiyi özetleyin

Bazı açıklamalar konuyla ilgilidir mavi agave bitkisi

UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan ve koruma altına alınan agave bitkisi 60 ile 100 yıl arasında yaşar, ömrü boyunca bir kez çiçek açar ve çiçek açtıktan sonra kurur. İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: ► Anavatanı Orta Amerika olan ve Meksika çöllerinin doğal bitki örtüsünü oluşturan Agave bitkisi, Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde çiçek açtı. Halk arasında “Sabır Otu” ve “Asırlık Bitki” olarak bilinen agave kaktüsü, ömrü boyunca bir kez çiçek açmasıyla bilinir. Çiçek açtıktan kısa bir süre sonra kuruyup ölen agav bitkisi, çiçekteki tohumların toprağa düşmesiyle yeni yaşamına devam ediyor. Kadirli ilçesi Yeşiltepe Mahallesi’nde yol kenarında bulunan agave bitkisi 10 metre uzunluğunda çiçek açtı. Bunun olağanüstü bir olay olduğunu ve insanın hayatında bir kez şahit olabileceğini ya da hiç görmeyebileceğini belirten Ziraat Yüksek Mühendisi İsmet Soytorun, “Hayatımda ilk kez bir Agave kaktüs çiçeği görüyorum. Muhtemelen bu kaktüs 60 yıl önce buradaydı. Bu bitki ömründe bir kez çiçek açar ve çiçek açtıktan sonra ömrü biter ve ölür. Bu bitkinin anavatanı Orta Amerika’dır. En çok Meksika’da yetişir. Kurak bölgelerde ve sıcak iklimlerde daha çok yetişir. Bu bitkiyi ilk kez Kadirli’de görüyorum. Çiçeğin boyu da şu an 10 metreye yakın. Gerçekten çok güzel” dedi. #haber #sondakika #gundem ================================== İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi ► İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri ► ► ► ► İhlas Haber Ajansı ile ilgili olarak İhlas Haber Ajansına ulaşmak için ► .

READ NOW  Pratik ve Kolay Rum/Rom Kokteylleri (BACARDİ) | bacardi kokteyl hazırlama hakkında en eksiksiz bilgilere genel bakış

mavi agave bitkisi ‘in içeriği ile ilgili fotoğraflar

Osmaniye’de 100 Yıllık Olay Gerçekleşti; Agave Bitkisi Çiçek Açtı

Okuduğunuz Osmaniye’de 100 Yıllık Olay Gerçekleşti; Agave Bitkisi Çiçek Açtı içeriğini keşfetmenin yanı sıra, O zaman TravelInnAndSuites her gün hemen aşağıda güncelleyen diğer bilgileri arayabilirsiniz.

READ NOW  BEYLERBEYİ RAKI TANITIMI | efe göbek rakısı fiyat ile ilgili en ayrıntılı bilgilerin özeti

Daha fazlasını görün

mavi agave bitkisi ile ilgili bazı öneriler

#Osmaniyede #Yıllık #Olay #Gerçekleşti #Agave #Bitkisi #Çiçek #Açtı.

Haber,İhlas Haber Ajansı,iha,Ihlas News Agency,son dakika,iha youtube,haberler,gündem,Osmaniye’de,100 yıllık olay,gerçekleşti,Agave bitkisi çiçek açtı,agave bitkisi,unesco dünya miras listesi,agava bitkisi kaç yılda bir çiçek açar,osmaniye kadirli,100 yıl bir gerçekleşen olay.

Osmaniye’de 100 Yıllık Olay Gerçekleşti; Agave Bitkisi Çiçek Açtı.

mavi agave bitkisi.

mavi agave bitkisi bilgisiyle TravelInnAndSuites ‘ın size verdiği bilgiyle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. mavi agave bitkisiTravelInnAndSuites hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. halide ayyıldız diyor ki:

  İçinde tatlı bi suyu varmış şerbet gibi şeker kamışı gibi 😊Ailenin yeni üyesi programında gördüm

 2. Fatma Kılıç diyor ki:

  Ben bu ciçegi istanbul beykoz taraflarinda fatih korosu bir ismide otağ tepesi olan korolukta gormüştüm benimde cok ilgimi çekmisti aloa vera cicegi gibi buyük bir cicekti

 3. şenol Yuvarlak diyor ki:

  Kendimi bildim bileli Adananın bir çok köylerinde vardır mutlaka. Dikenli incir de var…
  Artık adanaya kim getirdiyse…

 4. ufuk mutlutan diyor ki:

  arkadaş bu olay yeni değil çok enteresan şekilde ilk kez oluyormuş gibi büyüttüler. osmaniye otoban çıkışına gelmeden o kadar çok ki hemde çiçekli çok gördüm

 5. Oğuzhan Çeribaş diyor ki:

  Doğumu nedir arkadaş yaa birde ziraat mühendisisin bilimsel bir dil kullan bari vejetasyon süresi ( tohumun çimlenmesinden bitkinin ölmesine kadar geçen süre ) boyunca denir doğumu denmez.

 6. furkiler ordusunu kuruyorum diyor ki:

  Yer adana kadirli ilçesi ağaç 50 60 senede bir çiçek veriyor boyuda 17 metre gerçek bu başlığa aldanmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir