adapazarı kabağı bu makalenin içeriğinde açıkça belirtilecektir. adapazarı kabağı ile ilgileniyorsanız, bu Lezzeti İle Ön Plana Çıkan Sakarya Kabağının Hasadı Başladı makalesinde Travel Inn And Suites ile adapazarı kabağı’yi keşfedelim.

adapazarı kabağı ile ilgili bilgileri en doğru şekilde Lezzeti İle Ön Plana Çıkan Sakarya Kabağının Hasadı Başladı sentezleyin

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu TravelInnAndSuites web sitesiyle, sizin için daha yararlı veriler için adapazarı kabağı dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. travelinnandsuites.net sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en iyi değeri katkıda bulunmayı umuyoruz, Kullanıcıların internetteki haberleri en doğru şekilde kavrayabilmelerine yardımcı olun.

adapazarı kabağı ile ilgili bazı içerikler

Türkiye’de balkabağı denilince akla gelen şehir Sakarya’da lezzeti ve büyüklüğü ile öne çıkan balkabağının hasadı başladı. İhlas Haber Ajansı’nın YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: ► Kış aylarının vazgeçilmez sebzelerinden olan balkabağının hasadı hem tatlı yapımında hem de çeşitli yemeklerde kullanılıyor, tadı ve boyutuyla öne çıkıyor. Türkiye’de kabak denilince akla gelen ilk şehir olan Sakarya’da hasadı başlayan balkabağının hasadı ve fiyatları çiftçinin yüzünü güldürdü. Hasat edilen balkabağı Türkiye’nin her yerinde satışa sunulmaktadır. Türkiye’de neden ünlü olduğunu anlatan çiftçi Vahdettin Sert, yıllardır kendi tohumlarını ürettiklerini belirtti. Ağırlığının kilosu 70-80 kuruşa satıldığını belirten Erenler-Arifiye Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, bu yılki kabak fiyatlarının çiftçileri gülümsettiğini belirterek, hasadı başlayan balkabağının sadece Türkiye’ye değil, Türkiye’ye de gönderildiğini vurguladı. ayrıca yurtdışında. Sadece ülkemizde değil yurt dışında da satılmaktadır. Erenler-Arifiye Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, balkabağı fiyatları ve satışlarıyla ilgili olarak, “Bu yıl hasat gerçekten çok iyi ve bundan memnunuz. Beyaz balkabağı ve balkabağı tatlısı denilince akla Sakarya gelir. Sakarya’da yetişen ve Türkiye’nin her yerinde satışa sunulan ünlü beyaz kabak, Sakarya’nın her yerinde bulunabilir. 20 Nisan’da ekilir ve bu aylarda hasat zamanıdır. Biz rekolteden memnunuz, çiftçi yetiştirilen kabaktan memnun. Bu bizim çiftçilerimizin ektiği ve sabırla yetiştirdiği balkabağımız. Dönüm başına 2 veya 2 buçuk ton yapar. Daha bakımlıyken 3 tonda yapanlar var. Ağırlığı 70 ile 80 kuruş arasında değişebilir. Bu yıl kabak fiyatları çiftçinin yüzünü güldürdü, bu yüzden artık çok memnunlar. Kabak denilince akla Sakarya geliyor, vatandaşlarımızın tercihi Sakarya kabağı olmalı. Sadece ülkemizde değil yurt dışında da satılmakta ve ihraç edilmektedir. 20 Nisan itibari ile ekimine başlanan kabak, 10. ay itibari ile hasat edilmeye başlandı” dedi. Sakarya balkabağının kalitesinin kaybolmamasının sebebi atalarımızdan gelen tecrübedir. Sakarya’da yetiştirilen balkabağının ünlü olmasının nedenlerinden bahseden yıllardır balkabağı üreticisi olan Vahdettin Sert, “Atalarımızdan beri kendi tohumlarımızdan seçerek balkabağı yetiştiriyoruz. Kabak kalitesine göre bilgilerimize göre genellikle iri taneli alırız, genellikle alt tarafını almayız. 1957’de doğdum ve hatırladığım kadarıyla kabak yetiştiriyoruz. Biz de 50-60 ton büyüdük. Dedem ve babamın bıraktığı bilgiler doğrultusunda tohumlarımızla kabak yetiştirmeye devam ediyoruz yani kalite olarak kabak seçiyoruz. Sakarya balkabağının kalitesinin kaybolmamasının sebebi atalarımızın tecrübesidir. #haber #sondakika #gundem ================================ İhlas Haber Ajansı Resmi İnternet Sitesi ► İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri ► ► ► ► İhlas Haber Ajansı ile ilgili İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için ► .

READ NOW  Fırında Kuzu Kaburga | Nasıl Yapılır? | kaburga et hakkında en doğru içeriği sentezleyin

Bazı fotoğraflar adapazarı kabağı hakkındaki bilgilerle ilgilidir

Lezzeti İle Ön Plana Çıkan Sakarya Kabağının Hasadı Başladı

Görüntülediğiniz Lezzeti İle Ön Plana Çıkan Sakarya Kabağının Hasadı Başladı hakkında bilgi okumanın yanı sıra, Ardından Travel Inn And Suites her gün gönderilen diğer içeriği hemen aşağıda keşfedebilirsiniz.

READ NOW  sadabat sarayı | En doğru sadabad sarayı bursa nerede ile ilgili tüm içerikler

Yeni bilgi için burayı tıklayın

adapazarı kabağı ile ilgili öneriler

#Lezzeti #İle #Ön #Plana #Çıkan #Sakarya #Kabağının #Hasadı #Başladı.

READ NOW  Arife Kır Sofrası - Antalya Kahvaltı Yerleri - Gezilecek Yerler Çakırlar Kahvaltı Fiyatları | antalya kahvaltı fiyatları ile ilgili yeni güncellenen bilgilere genel bakış

Haber,İhlas Haber Ajansı,iha,Ihlas News Agency,son dakika,iha youtube,haberler,gündem,siyaset,asayiş,spor.

Lezzeti İle Ön Plana Çıkan Sakarya Kabağının Hasadı Başladı.

adapazarı kabağı.

adapazarı kabağı hakkındaki bilgilerle travelinnandsuites.net sizin için güncellenen bilgilerle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Travel Inn And Suites adapazarı kabağı hakkındaki makaleyi okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. yavuz candelen diyor ki:

  Sakarya Kabağı : Adapazarı sanırım
  Ben 4 yıl önce 1 kg buradan Bal Kabağı tohumunu getirttim. Hem paylaşmak hemde bu tohumun devamı için. Yani bu tohumları yok etmeyin kabak çekirdeği olarak yemeyin. Çoğaltıp sahip çıkın
  İlk başta konuşan arkadaş yanlış konuştu Sanırım kilosunu 800 TL den satıyoruz dedi. Yoksa Bir kabağın tümü demek istedi. Kaç kilo geliyor ki kilosu kaç liradan satılır
  Ben bu senede aynı tohumdan Bir kişiye de vermiştim. Bana tüm kabak getirdi
  Henüz kesmedim tohum almak içi. 22 kilo geldi. Normalde 50 kg. Biliyorsan 100 kg da olur. Çok lezzetli Bal Kabağı tatlısı yapılır İki tür olur
  Normal yumuşak birde önce kirece yatırıp sonra yapılanı var
  Üstüne ceviz kıymayı unutmayın
  Adapazarı Kabağı tohumu. Ata Tohumumuz dur. Kaybetmeyin.
  Aslında bunları dört parça veya dilim dilim satmak gerekir tohumu yurt dışına veya başka yere gitmesin

 2. Nuran Aktulum diyor ki:

  Kabaklar çok güzel ama o bir nimettir ama nimete saygı göremedim ben çünkü o nimetin üzerine oturuyor o tarladaki kişiler günahtır be kardeşim günah .

 3. Begenc Hudayberdiyev diyor ki:

  Selam-aleyküm. Kolay gelsin abi. Maşalah sizden Allah razı olsun. Size helal olsun bu kadar ağırlıkda kabak yetişirmişsiniz.
  Abi ben Türkmenistalnıyim. Bu kabağı bizim ülkedede yetiştire bilirmiyim acaba. Çok merak etdim kardeş. Eğer siz bunun tohumunu yanı çekirdeğini buluşmaya yardım erirseniz çok memnun olurum.

 4. Feride Altay diyor ki:

  Annem rahatsız ve kabak istiyor bizde Adapazarında görev yaptık. Adp kabağının ne kadar güzel oldğunu biliyorum .Biz Erzurum da ikamet ediyoruz acaba kargo ile gönderme durumu varmı yoksa nasıl alabiliriz yardımcı olursanız çpk memnun oluruz.

 5. Norozova Sonia diyor ki:

  Добрый вечер , братья . Поздравляю вас с таким урожаем . Такое количество тыквы и все крупные . Удачи вам в реализации Вашего урожая . Пока

 6. Md Azharuddin diyor ki:

  SubhanAllah, All praises are for Allah the almighty who provides sustenance of different kinds and these large fruits are signs and miracles of Allah for all those who have understanding, but the arrogant will deny such blessings.

 7. GÜNDEM TV diyor ki:

  Arkadaslar kanalimda ERMENİSTAN mevsinde yogun BASKI olan bir video var AZERBEYCAN ilerlemeye devam ediyor video kanalimda

 8. Fatma Özel diyor ki:

  Aman ALLAH'IM nekadar çok kabak var: MASALLAH TEBAREKALLAH) ALLAH'U TAALA) kulları için neler yaratıyor sonsus şükürler olsun; AMİN)🇹🇷🌹⭐🇹🇷

 9. Mellisa chan diyor ki:

  Sağlığınız iyi olduğunda hayat her zaman güzeldir. Neredeyse 4 yıldır HIV ile birlikteyim ve yalnız ve üzgündüm, neyse ki nazik ve büyük bir doktora yönlendirildim. bana yardım eden sağlığımı bana geri kazandırmak için.
  Bugün HIV'den kurtuldum ve çok sağlıklıyım, çok teşekkür ederim Dr.Oral sağlığımı bana geri getirdiğiniz için size sonsuza dek minnettar kalacağım.
  bu ifadeyi okuyorsanız ve herhangi bir hastalığınız varsa.
  (1) hepatit.
  (2). Kanser.
  (3) HIV.
  (4) uçuk.
  (5) fibroid.
  (6) diyabet.
  (7) Genital siğiller
  Doc Oral ile iletişim
  WhatsApp: +2348071332427

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir