Makale, girne kalesi hakkında netlik kazandıracak. girne kalesi arıyorsanız, bu Kyrenia Castle (Girne Kalesi) walking tour 4k 60fps makalesinde TravelInnAndSuites ile girne kalesi’yi keşfedelim.

Kyrenia Castle (Girne Kalesi) walking tour 4k 60fps içindeki girne kalesi ile ilgili en doğru bilgilere genel bakış

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu TravelInnAndSuites web sitesiyle, sizin için daha yararlı anlayışa sahip olmak için girne kalesi dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. travelinnandsuites.net web sitesinde, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en doğru bilgiyi sağlama arzusuyla, Kullanıcıların internette bilgileri en doğru şekilde yakalayabilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  ALAÇATI SOKAKLARI! | İzmir Alaçatı Gece Turu | TURKEY - IZMIR NIGHT WALK | izmir alaçatı turları hakkında en doğru genel bilgiler

Konuyla ilgili içerik girne kalesi

Girne Kalesi, şehrin ünlü limanının girişinde yer alır ve limanın üzerinde görkemli bir bekçilik görevi görür. Görülmeye değer olan kale, olağanüstü bir koruma durumundadır ve bugün tamamen halka açıktır. Girne Kalesi, Kıbrıs tarihine büyüleyici bir bakış ve ziyaretçilere sunulan muhteşem manzaralar sunmanın yanı sıra, dünyanın en önemli ve iyi korunmuş deniz tarihi eserlerinden birine ev sahipliği yapan Kuzey Kıbrıs gemi enkazı müzesine de ev sahipliği yapmaktadır. . Girne Kalesi, 1500’lerden bu yana Kuzey Kıbrıs’ın önemli ve stratejik limanı Girne’nin üzerinde nöbet tutmuştur. Girne kasabasının kendisi MÖ 10. yüzyıldan beri var olmasına rağmen, kalenin ilk kanıtı Roma dönemine aittir ve daha sonra Bizanslılar tarafından güçlendirilmiştir. Duvarlarla birbirine bağlanan dört kuleden oluşan Bizans yapımı daha sonra Lüzinyanlar tarafından yeniden güçlendirildi ve genişletildi, ancak Girne Kalesi’nin mevcut görünümü çoğunlukla 1489 civarındaki Kıbrıs’ın Venedik yönetimine kadar uzanıyor. Kasım 2019’da çekildi.

READ NOW  Marmaris Vlog 2 - Tekne Turu | Sedir Adası - Kleopatra Plajı - İncekum - Lacivert Koy - Tavşan Adası | marmaris kleopatra plajı hakkındaki tüm bilgiler en eksiksiz olanıdır.

girne kalesi Hakkında Bilgilerle İlgili Görüntüler

Kyrenia Castle  (Girne Kalesi) walking tour 4k 60fps
Kyrenia Castle (Girne Kalesi) walking tour 4k 60fps

Görüntülediğiniz Kyrenia Castle (Girne Kalesi) walking tour 4k 60fps hakkındaki içeriği okumanın yanı sıra, O zaman Travel Inn And Suites her gün hemen aşağıda yayınlayan diğer makaleleri arayabilirsiniz.

READ NOW  YOZGAT - YERKÖY SEMT PAZARI VLOG'U #yozgat #yerköy | yerköy nerede ile ilgili en eksiksiz bilgileri özetleyin

Yeni bilgi için burayı tıklayın

girne kalesi ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Kyrenia #Castle #Girne #Kalesi #walking #tour #60fps.

[vid_tags].

Kyrenia Castle (Girne Kalesi) walking tour 4k 60fps.

girne kalesi.

girne kalesi bilgisiyle Travel Inn And Suites sizin için güncellenen bilgiyle, size değerli getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Travel Inn And Suites ‘ın girne kalesi içeriğini izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir