Makalenin içeriği izmir konak cafe tartışacak. izmir konak cafe ile ilgileniyorsanız, bu KEMERALTI ÇARŞISINDA ARAYIPTA BULAMAYACAĞIN HİÇBİRŞEY YOK! KEMERALTI ÇARŞISI İZMİR KEMERALTI İZMİR makalesinde izmir konak cafe konusunu tartışalım.

KEMERALTI ÇARŞISINDA ARAYIPTA BULAMAYACAĞIN HİÇBİRŞEY YOK! KEMERALTI ÇARŞISI İZMİR KEMERALTI İZMİR içindeki izmir konak cafe ile ilgili en ayrıntılı bilgileri kapsar

Aşağıdaki videoya göz atın

Bu travelinnandsuites.net web sitesiyle, kendiniz için daha değerli anlayış için izmir konak cafe dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. TravelInnAndSuites web sitesinde her zaman sizin için her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en iyi değeri sunmayı umuyoruz, Kullanıcıların internette mümkün olduğunca çabuk düşünme ekleyebilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili bilgiler izmir konak cafe

Merhaba arkadaşlar youtube kanalıma hoşgeldiniz. Bu videomda İzmir ili Konak ilçesinde bulunan Kemeraltı Çarşısı’na gittim. Çarşının tamamını videoma ekleyemedim. Ayrıca biliyorsunuz ki çok büyük bir tarihi çarşı olması tüm yeri filme almamı engelliyor. Ancak bir bilgi vereyim: İleride bu çarşıda Havra Sokağı ve Kızlarağası hanın videosunu çekip Youtube kanalıma yükleyeceğim. Lütfen videomu beğenmeyi ve Youtube kanalıma abone olmayı unutmayın. İyi seyirler. TÜM VİDEOLARIMIZI GÖRMEK İÇİN: İŞTE YOUTUBE KANALIMIZDAKİ DİĞER VİDEOLARIMIZDAN BAZILARI: * İZMİR’İN FAVORİ MERKEZLERİNDEN BUCA GOLET | MUHTEŞEM MANZARASI SİZİ BÜYÜTECEK: * KUNDURACI ÇINARI DOĞA ANITI KAYNAKLAR BUCA İZMİR KÖYÜ: * ÖNDE DENİZ, ARKADA GÖL MANZARASI! BALÇOVA TELEFON SİZİ BÜYÜTECEK: Bu kanalda sadece yemek tariflerine değil, kaykay videoları, eğlenceli vloglar/videolar, bildiğiniz ve bilmediğiniz farklı ekstrem sporlar ve gezdiğimiz farklı yerler hakkında içerik/videolara da ulaşabilirsiniz. Kanalımdaki videolarımı kaçırmamak için abone olmayı unutmayın! İzlediğiniz için teşekkürler. Kemeraltı, İzmir’in Konak ilçesine bağlı Mezarlıkbaşı semtinden başlayarak ticari faaliyetlerin yoğun olduğu Konak Meydanı’na ulaşan bir semt ve çarşıdır. Çarşının kara sınırlarını Fevzipaşa Caddesi ve Eşrefpaşa Caddesi oluşturuyor. 1650-1670’den itibaren deniz kıyısının doldurulması ve yeni yerleşim alanlarının ve ticaret evlerinin açılmasıyla oluşmuştur. 1592 yılında yapılan Hisar Camii’nin bulunduğu yerden başlayan bu genişlemenin hattı, şimdiki Anafartalar Caddesi’ni, bir başka şekilde eski sahil hattını oluşturmaktadır. Günümüze ulaşan en önemli yapılardan biri de 1744 yılında Hacı Beşir Ağa tarafından yaptırılan Kızlarağası Han’dır. Bunun dışında ilçede çok sayıda han yapılmıştır. Ayrıca birçok tarihi sinagog da bulunmaktadır. Kemeraltı Çarşısı ilk yıllarında sokakları kaplayan tonoz ve çinilerle kaplı bedesten görünümündeydi. Çarşı, 19. yüzyılın sonlarına kadar bu özelliğini korumuştur. Bugün açık olan ara sokakların bir kısmı da beşik tonozlarla kapatılmıştır. 19. yüzyılda İzmir’in ticari hayatının kalbi konumunda olan bu çarşı, eski hanları ve bedestenleri barındırıyordu. Buradaki dükkanlar daha çok yerel halkın ve dar gelirli ailelerin ihtiyaçlarını karşılıyordu. Çarşı demirciler, kömürcüler, çiviciler, baharatçılar ve samanlık gibi iş yerlerinden oluşuyordu. Çarşıda her iş yeri gruplar halinde ayrı bölümler oluşturmuştu. Kemeraltı Çarşısı günümüzde bu özelliğinden uzaklaşarak İzmir’in önemli bir alışveriş merkezi haline gelmiştir. Bazı tonozlu ve kubbeli dükkânlar özelliklerini korusa da çoğunlukla modern iş merkezleri, dükkânlar, kafeteryalar ve sinemalar burada toplanmıştır. Bunların yanı sıra Türk el sanatlarının örneklerini yansıtan seramik, çini pano, ahşap eşya, metal eşya, düz dokuma hasır, halı ve kilimlerin satıldığı dükkanlar da bulunmaktadır. #İzmir, #Konak, #KemeraltıÇarşı, #Keşfet .

READ NOW  Antalya Kahvaltı Fırsatları 05312876562 serpme kahvaltı köy kahvaltısı çakırlar kahvaltı mekanları | antalya serpme kahvaltı fiyatları hakkında en eksiksiz bilgiyi özetleyin

Bazı görüntüler izmir konak cafe ‘in içeriği ile ilgilidir

KEMERALTI ÇARŞISINDA ARAYIPTA BULAMAYACAĞIN HİÇBİRŞEY YOK! KEMERALTI ÇARŞISI İZMİR KEMERALTI İZMİR
KEMERALTI ÇARŞISINDA ARAYIPTA BULAMAYACAĞIN HİÇBİRŞEY YOK! KEMERALTI ÇARŞISI İZMİR KEMERALTI İZMİR

İzlediğiniz KEMERALTI ÇARŞISINDA ARAYIPTA BULAMAYACAĞIN HİÇBİRŞEY YOK! KEMERALTI ÇARŞISI İZMİR KEMERALTI İZMİR hakkında haber okumanın yanı sıra, O zaman travelinnandsuites.net her gün hemen aşağıda yayınladığı diğer birçok içeriğe bakabilirsiniz.

READ NOW  Yarıkpınar Meydan Restaurant Tekirova Kemer Antalya Et Balık Restoranları Kahvaltı Yerleri | meydan restaurant kemer hakkında en eksiksiz bilgileri kapsayan

Yeni bilgi için burayı tıklayın

izmir konak cafe ile ilgili birkaç anahtar kelime

#KEMERALTI #ÇARŞISINDA #ARAYIPTA #BULAMAYACAĞIN #HİÇBİRŞEY #YOK #KEMERALTI #ÇARŞISI #İZMİR #KEMERALTI #İZMİR.

READ NOW  Mudanya Musiki Derneği, 2022 Yılbaşı Konseri | Yeni güncellenen bursa mudanya yılbaşı programları ile ilgili dokümanların özeti

Kemeraltı,Türkiye,Havra Sakağı,Kızlarağası Hanı,İzmir,Saat kulesi,Keşfet,Tarihi Kemeraltı Çarşısı,video,vlog,İZMİR’İN EN GÖZDE MERKEZLERİ,BUCA GÖLET,muhteşem,manzara,eğlence,eğlenceli,yemek,dükkan,alış veriş,kaykay videoları,kaykay,BALÇOVA TELEFERİK,deniz,göl,Konak,KUNDURACI ÇINARI TABİAT ANITI,KAYNAKLAR KÖYÜ,extreme spor,Mezarlıkbaşı semti,Fevzipaşa Caddesi,Eşrefpaşa Caddesi,Hisar Cami,Anafartalar Caddesi,tonoz,kiremit,kömürcü,çivici,baharatçı,sokak,İstanbul.

KEMERALTI ÇARŞISINDA ARAYIPTA BULAMAYACAĞIN HİÇBİRŞEY YOK! KEMERALTI ÇARŞISI İZMİR KEMERALTI İZMİR.

izmir konak cafe.

izmir konak cafe hakkındaki bilgilerle TravelInnAndSuites ‘ın size verdiği bilgilerle, size değerli olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. TravelInnAndSuites izmir konak cafe hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

  1. A. Er diyor ki:

    İstanbul'da böyle bir ortama bugün insan seyrek denir. İzmir'de ise bugün çok kalabalık denir :). Ayrıca simide gevrek, çekirdeğe de çiğdem denir.

  2. AYDIN İPLİK diyor ki:

    İzmir'in en önemli en büyük aynı zamanda tarihi bir çarşısıdır aynı zamanda yabancı turistler çok gelir özellikle bayrama yakın zamanlarda bu çarşıda yürümek imkansız hale gelir emeğine sağlık Teşekkür ederiz kardeşim

  3. Atilla Seyit Gümüş diyor ki:

    İzmir'de çok önemli bir yer burası Rabia Hanım👍İzmir'i çok iyi bilmiyorum ama burasını çok gezmiştim İzmirdeyken.Yalnız İstanbul Kapalıçarşı'ya benzemiyor.Sormuştunuz ya videonuzda..İst.Kapalıçarşıda ağırlıklı olarak halıcılar,dericiler,çantacılar,sarraflar,vs.var.İsmi üzerinde kapalı bi de zaten.Kemeraltı da çok güzel ama İst.K.çarşı farklı.Gerçekten gelin görün birgün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir