Bu makalenin içeriği, istanbul oyuncak müzesi hakkında bilgi ile ilgili bilgileri net bir şekilde güncelleyecektir. istanbul oyuncak müzesi hakkında bilgi ile ilgileniyorsanız, bu İstanbul Oyuncak Müzesi Hakkında Sunum makalesinde istanbul oyuncak müzesi hakkında bilgi konusunu tartışalım.

istanbul oyuncak müzesi hakkında bilgi ile ilgili bilgileri en ayrıntılı şekilde İstanbul Oyuncak Müzesi Hakkında Sunum özetleyin

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu travelinnandsuites.net web sitesinde, kendiniz için daha değerli anlayış için istanbul oyuncak müzesi hakkında bilgi dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. travelinnandsuites.net sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en iyi bilgiyi getirmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internetteki haberleri en doğru şekilde kavrayabilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  Iğdır'ın Neyi Meşhur: Iğdır'ın En Meşhur Yemekleri Nelerdir? | En eksiksiz ığdır neyi meşhur ile ilgili içeriğe genel bakış

Konuyla ilgili bazı içerikler istanbul oyuncak müzesi hakkında bilgi

İstanbul Oyuncak Müzesi Tanıtımı Müze Hakkında: İstanbul Oyuncak Müzesi, 23 Nisan 2005 tarihinde şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulmuştur. 1700’lerden günümüze oyuncak tarihinin en popüler örneklerinin sergilendiği müze, tarihi bir konakta yer alıyor. Sunay Akın’ın 20 yılda 40’tan fazla ülkedeki antikacılardan ve müzayedelerden aldığı oyuncaklarla kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, dünya tarihini ziyaretçilerine daha eğlenceli ve akılda kalıcı bir öğrenme yöntemiyle sunuyor. Örneğin uzay oyuncaklarının sergilendiği bölümde, Ay’a ulaşma çabası, tren oyuncakları bölümünde ise sanayi devrimi oyuncakların diliyle anlatılıyor. Müzenin dekorasyonu da bu düşünceyle sahne tasarımcısı Ayhan Doğan tarafından tasarlandı. Müze, bir şair tarafından açıldığı ve bir sahne tasarımcısı tarafından tasarlandığı için dünyada bir ilk. İstanbul Oyuncak Müzesi’nin en önemli özelliklerinden biri de tüm üyeleriyle aileyi kucaklamasıdır. Bu özelliği ile müze, 3 neslin bir arada vakit geçirebileceği ve ortak mutluluğu paylaşabileceği bir yerdir. Dedeler, babalar/anneler ve torunlar bir zaman makinesinde çocukluklarına doğru yola çıkarken birbirlerine zamanlarını anlatmaktan keyif alırlar. Oyuncak müzesinin koridorları, “Bunu aldım!” cümlesiyle başlayan seslerle çınlıyor. ve çocukluk anılarını anlatır. İstanbul Oyuncak Müzesi ile Avrupa ülkelerinde büyük öneme sahip olan oyuncak müzeleri konusunda ülkemizdeki boşluk tamamlanmış olup, İstanbul Oyuncak Müzesi dünyadaki örnekler arasında önemli bir yere sahiptir. İstanbul Oyuncak Müzesi tarafından Kasım 2012’de düzenlenen ve dünyada bir ilk olan TOYCO-2012 İstanbul (Avrupa Oyuncak ve Çocuk Müzeleri Birliği) toplantısı ilk kez Türkiye’de gerçekleştirildi. Bu sayede İstanbul Oyuncak Müzesi, dünyadaki çocuk ve oyuncak müzeleri birliğinin kurulmasına öncülük etmiş ve İstanbul’a ‘oyuncak müzelerinin başkenti’ unvanını vermiştir. İstanbul Oyuncak Müzesi ülkemizdeki diğer oyuncak müzelerinin açılması için örnek teşkil etmiştir. 2011 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Antalya Oyuncak Müzesi ve 2013 yılında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kurucusu Sunay Akın’ın danışmanlığında ve küratörlüğünde Ataşehir Belediyesi’ne ait Oyun Müzesi kapılarını açtı. ziyarete açıldı. .

READ NOW  ANTALYA / GÜNLÜK, HAFTALIK AYLIK , DENİZE YÜRÜME MESAFESİNDE KİRALIK OTEL KONSEPTİNDE APART DAİRELER | Yeni güncellenen konyaaltı pansiyon fiyatları hakkında genel bilgiler

Bazı fotoğraflar istanbul oyuncak müzesi hakkında bilgi ‘in içeriği ile ilgilidir

İstanbul Oyuncak Müzesi Hakkında Sunum
İstanbul Oyuncak Müzesi Hakkında Sunum

Görüntülediğiniz İstanbul Oyuncak Müzesi Hakkında Sunum hakkındaki içeriği görüntülemenin yanı sıra, Ardından Travel Inn And Suites her gün aşağıda yayınladığı daha fazla içerik arayabilirsiniz.

READ NOW  Erik Hangi Mevsimde Yetişir? | erik hangi mevsimin meyvesidir ile ilgili en eksiksiz bilgiyi özetleyin

Daha fazla haberi burada görün

istanbul oyuncak müzesi hakkında bilgi ile ilgili bazı öneriler

#İstanbul #Oyuncak #Müzesi #Hakkında #Sunum.

İstanbul Oyuncak Müzesi,ZahMeTR.

İstanbul Oyuncak Müzesi Hakkında Sunum.

istanbul oyuncak müzesi hakkında bilgi.

istanbul oyuncak müzesi hakkında bilgi bilgisiyle TravelInnAndSuites güncellemelerinin sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. istanbul oyuncak müzesi hakkında bilgitravelinnandsuites.net hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir