Bu makalenin içeriği, müzekartın geçerli olduğu müzeler ile ilgili açıklama bilgilerini güncelleyecektir. müzekartın geçerli olduğu müzeler ile ilgileniyorsanız, bu İstanbul Arkeoloji Müzesinin yeni açılan salonları makalesinde müzekartın geçerli olduğu müzeler hakkında bilgi edinelim.

Table of Contents

Yakın zamanda güncellenen İstanbul Arkeoloji Müzesinin yeni açılan salonları içindeki müzekartın geçerli olduğu müzeler ile ilgili içeriğe genel bakış

Videoyu şimdi buradan izleyin

Bu TravelInnAndSuites web sitesinde, kendiniz için daha değerli bir anlayış için müzekartın geçerli olduğu müzeler dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. TravelInnAndSuites web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en doğru değeri katkıda bulunmayı umuyoruz, Kullanıcıların İnternet’e en doğru şekilde bilgi ekleyebilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  437~İzmir Gümüldür-Özdere-Seferihisar kavşağı güzergahı - Kalemlik orman kampına varıyoruz. | Yeni güncellenen seferihisar orman kampı ile ilgili içeriğe genel bakış

Paylaşım konuyla ilgilidir müzekartın geçerli olduğu müzeler

İstanbul Arkeoloji Müzesi’nin yeni açılan salonları. #arkeoloji #muse #istanbul Son olarak müzenin yeni açılan salonlarını gezme fırsatı bulduk. İyi seyirler. Kanalımıza abone olarak yeni videolarımızdan haberdar olabilirsiniz. Ayrıca bizi sosyal medyada da takip edin. İnstagram: Facebook: .

Bazı resimler müzekartın geçerli olduğu müzeler hakkındaki bilgilerle ilgilidir

İstanbul Arkeoloji Müzesinin yeni açılan salonları
İstanbul Arkeoloji Müzesinin yeni açılan salonları

Okuduğunuz İstanbul Arkeoloji Müzesinin yeni açılan salonları hakkında bilgi bulmanın yanı sıra, O zaman travelinnandsuites.net her gün aşağıda yayınladığı diğer bilgileri arayabilirsiniz.

READ NOW  Dolar ve Euro Kuru Bugün Ne Kadar? Altın Fiyatları - Döviz Kurları - 22 Mart 2021 | son bir yıllık döviz kurları ile ilgili en ayrıntılı bilgilere genel bakış

Yeni bilgi için burayı tıklayın

müzekartın geçerli olduğu müzeler ile ilgili bazı öneriler

#İstanbul #Arkeoloji #Müzesinin #yeni #açılan #salonları.

Istanbul arkeoloji müzesi,istanbul,arkeoloji müzesi,arkeoloji,tarih,onur benli,ziyaret,gezi,vlog,archaeology,tarihi yerler,antik,arkeolojik,osman hamdi,osman hamdi bey,iskender,sayda,kral,nekropol,yeni,eser,salonlar,yılanlı sütun,artemis heykeli,lgbt,sapphio,lesbos,lezbiyen,eşcinsel.

İstanbul Arkeoloji Müzesinin yeni açılan salonları.

müzekartın geçerli olduğu müzeler.

müzekartın geçerli olduğu müzeler içeriğiyle TravelInnAndSuites güncellemelerinin sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. travelinnandsuites.net müzekartın geçerli olduğu müzeler hakkında bilgi izlediğiniz için samimi teşekkürler.

 1. Ayhan çevik diyor ki:

  aklima geldi acaba olası depreme karşı bu müzeler ne kadar dayanıklı.bina yıkılmasa bile o duvarlara asılan heykeller yıkılmazmı? paha biçilmez sanat eserleri olası risklere karşı korunmalı.bir de müzelerde sergilenen eserlerin bir kısmı çalınmış buna hitaben çalınan eserlerin müzemizde olan diger parçalarının tabelasına,,, eserin devamı çalınarak….müzede sergilenmektedir diye yazılsa nasıl olurdu acaba (sonuçta yüz binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor)

 2. diyor ki:

  Bu ülkedeki herkesin kaçırılan eserlerimiz hakkında bilinçlenmesi lazım. Arkeoloji kültürümüz oluşmadıkça, kaçırılan eserlerimize sahip çıkamayız.

 3. Florence K.Delight diyor ki:

  LGBT'li ne demek ya dişe dokunur içerik üretmeye çalışırken bahsettiğiniz durumla ilgili yazmayı öğrenseniz keşke niğdeli gibi legebeteli. Açılımlarını bir kere okusanız böyle bir ekin kulağa ne kadar saçma geldiğini duyardınız. Click bate için yapmayacağınız yok sanıyorum

 4. Haluk Tarcan diyor ki:

  "Sagdan soldan araklamak" sizin de dediginiz gibi kaba bir tabir olmus. Diger eserlerle ilgili yorum yapacak kadar bilgili degilim ama Charles Fellows'un 1830'larda yaptigi Likya gezilerine dair kitaplarini okudugum icin Xanthos eserlerinin "araklanmis" oldugunu dusunmuyorum. Tabii ki sadece onun sozune guvenip o hakli diyemeyiz ama donemin yerel halkinin "gavur duvarlari" deyip uzak durmasi, padisahin eserlerin Ingiltere'ye tasinmasina umursamadan kolayca ferman vermesi kulaga cok da yalan gibi gelmiyor. "Biz Stonehenge'i calmamisiz, baska ulkelerin eserlerini araklamamisiz" dogru ama nedenine de bakmak lazim. Kendi topraklarimizdaki hazineyi bile gavur isi deyip umursamadigimiz bir donemde baska ulkelerden calmamak cok da ovunulecek bir sey degil. Peynir sevmeyen birinin peynir calmamakla ovunmesi gibi bir sey bu. Avrupalilar aydinlanma cagina girip degerini cok iyi anladiklari eski eserleri avlarken biz islami olmayan butun sanatin dislandigi, yasaklandigi ve tahrip edildigi karanlik bir cagin icindeydik.
  Taraf tutmuyorum tabii, zamanin Avrupali seyyahlarinin da affedilemez hatalari var. Sadece Antik Yunan'a ilgi gosterdikleri icin, yaptiklari kazilarda diger donemlere ait kalintilara cok hasar vermisler. Parthenon'un frizlerini indirirken nasil paramparca ettiklerini de duymussunuzdur. Sinirlenmemek zor ama sakin olmak lazim, "onlar kotu/biz iyi" demek yerine daha objektif degerlendirmek lazim 🙂

 5. Havva Erdogan diyor ki:

  Merak ediyorum 18 yaş altı öğrenciler için ücretsiz mi . Birde müze kartı yok bizde ama öğrenciyiz 18 yaş altı merak ettik

 6. Haci Suluyer diyor ki:

  Neden insanları yalan yanlış bilgilerle kandırıyorsunuz? Almanya'daki, İngiltere v.s çalınan dediğiniz eserler Osmanlı döneminde satılan eserler.Doğruları söylemek bu kadarmı zorunuza gidiyor?

 7. CBurak Yilmaz diyor ki:

  Üstad bu verdiğin bilgiler güncel mi yani bu eserler başka müzeye falan aktarıldı mı misal altın taç. Ankara da bir müzede vardı diye hatirliyorum

 8. Fikri Kocaeli diyor ki:

  İstanbul Arkeoloji müzesi…Dünyanın en değerli 5 müzesinden biri ne yazık ki insanlarımız tarafından bilinmiyor, bu olağanüstü müzeyi kaç kez gezdiğimi hatırlayamıyorum ama her 2-3 ayda bir mutlaka giderim, bu son kısmının da açılmasına çok sevindim, bu değerli müzede güçlendirme çalışmaları yapıldı ve senelerce sürdü, bu süre içinde bir çok eseri görme imkanı yoktu, ancak şimdi tamamlanmış, ben tüm müzenin açık olduğu döneminden de hatırlıyorum, bu bölgeye Çemberlitaş dan başlayan ve Aksaray'a kadar devam edecek bir gezi düşünmüştüm bu yeni kısmı ile Arkeoloji müzesini de bu geziye katayım.
  Afrodisias antik kenti o kadar çok heykeltıraş yetiştirmiştir ki bu sanatçılar tüm Anadolu'ya eserler vermişler katkıda bulunmuşlardır. Hatta okuldaki öğrenci çalışmalarına dahi günümüzde ulaşılmıştır, bir çok el, kol ve bacak çalışması bugün eldedir. Mutlaka görülmesi gereken Antik kentlerden birisidir.
  Çok güzel bir tanıtım ve hatırlatma olmuş Onur ellerine sağlık.
  Not: Son günlerde Pergamon (Bergama) sunağının ait olduğu yere iadesi için İzmir büyükşehir belediyesinin Tunç Soyer başta olmak üzere çalışma başlattığını biliyorum ayrıca halk arasında bu sunağın Almanya'ya Padişah tarafından hediye edildiği söylentisi çok yaygındır ama gerçekte durum böyle değildir ve bu nedenle İzmir Belediyesi hukuk mücadelesi başlatmıştır.
  Bende büyük memnuniyet duyuyorum ve bu işin peşinin hiç bırakılmamasını aksine yaygınlaştırılarak diğer çalınan muhteşem eserlerimiz içinde harekete geçilmesini diliyorum.
  Söke söke geri getirilen Elmalı hazinesi unutulmasın.

 9. Lale Konus diyor ki:

  Berlindeki Pergamon Müzesinide yetkili yerlerde ( kuratörlük ve restorasyon vs. bölümlerinde)Türkler ve Iranlılarda calışıyor. O eserlerin olumsuz siyasi iklim koşullari nedeniyle geri dönmesi düşük bir ihtimal.

 10. Fatih diyor ki:

  Heykeller etkileyici…Duyguların heykele ilk yansıtıldığı heykeller Pergamon Krallığı döneminde başlanmış. Aşağıdaki linkte Mö 230 civarında Pergamon’un Galatya’lılara karşı kazandığı savaşta yenileceğini anlayan Galatya’lı askerin eşini öldürüp kendi kalbine kılıç saplayıp intihar ettiği anı gösteriyor. Heykelin Pergamon Orjinali bronzdu. Kopyası ise halen Roma ulusal müzesinde. https://youtu.be/Vo8m-V7i7HQ

 11. Ender TcRt diyor ki:

  Görmek istediğim 2 muze vardı. Birincisi Anadolu Medeniyetleri Müzesi diğeri de İstanbul Arkeolojisi Müzesi. 2 hafta önce Ankara ya gidip Anadolu Medeniyetleri Müzesini gezme şansım oldu. Şimdi sırada burası var. Çok merak ettiğim biyer. Videonuz sayesinde bir ön bilgi sahibi oldum. Umarım en yakın zamanda görmeyi umut ediyorum. Video için emeklerinize sağlık.

 12. gezgin mehmet bilgin diyor ki:

  Bilmediğimiz zenginliklerimizi sayenizde hissederek yaşıyoruz. Çocukluğumdan beri bu tip sanat eserlerine buram buram tarih kokan hazineleri gördüğüm zaman adeta heyecandan elim ayağım titriyor. Sağolun varolun.

 13. levent güngör diyor ki:

  Güzel bir video emeğine sağlık Onur, çalınan eserler hakkındaki benim bildiğim başta pergamon olmak üzere o eserleri geri getirme ihtimalimiz yok zira; zamanında padişah yada sadrazam fermanı/onayı ile yapılan kazı ve bir götürelim diyerek 50 gemi yüküyle eserleri kaçırdıklarından günümüzde ellerinde belge olduğundan dava edilse bile sonuç almak mucize. en yakın hırsızlıklardan biride knidos sende gezdin hiçbir eser bırakmamışlar gemiler dolusu eserleri(şehri) komple götürmüşler. Selamlar

 14. djxeon diyor ki:

  maalesef bu eserler osmanlı padişahları tarafından peşkeş çekildi avrupa'ya. ecdat diye övünülen padişahların pek umrunda değildi "çanak çömlek"ler.

 15. Kerem Aykan diyor ki:

  Daha önce gezme fırsatım olmuştu fakat bazı kısımlar kapalıydı. Yeni açılan salonlarla ilgili çok güzel bir video olmuş. Bu fırsatı ayağımıza getirdiğiniz için teşekkürler 🙏🏼🏛👏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir