Makale incir rakısı tartışacak. incir rakısı ile ilgileniyorsanız, bu İncir Boğması / Rakısı Yapımı makalesinde travelinnandsuites.net ile incir rakısı’yi analiz edelim.

İncir Boğması / Rakısı Yapımı bölümünde incir rakısı ile ilgili en alakalı bilgileri özetleyin

Aşağıdaki klibi hemen izleyin

Bu TravelInnAndSuites web sitesiyle, sizin için daha değerli bir anlayışa sahip olmak için incir rakısı dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. travelinnandsuites.net sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en doğru bilgiyi getirmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internette mümkün olduğunca çabuk düşünme ekleyebilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  TÜRK KAHVESİ ÇEKTİM! BİM FAKİR ROXY KAHVE ÇEKME MAKİNASI DENEDİM! NEFİS TÜRK KAHVESİ! | çekme kahve ile ilgili tüm en iyi bilgiler

Bazı açıklamalar konuyla ilgilidir incir rakısı

Evde İncir Dolması / Rakı Yapımı 19 litre damacana İÇİN MALZEMELER 5 kg İncir 2 kg Toz Şeker 10-11 litre Su 100 gr. Aktif Maya ve Maya beslenmesi için yarım limon suyu, 1 yemek kaşığı yoğurt, bir avuç arpa ve nohut, 1 yemek kaşığı kaya tuzu. Tarif: Aydın İncirliova’dan getirdiğim incirleri ikiye bölüp tencereye dolduruyorum. Sonra üzerini örtecek kadar su ekliyorum. 1 gün içinde incirler suyunu çekti ve kabardı. Daha sonra incirleri el mikseri ile doğrayalım. Tüm malzemeleri damacanaya dolduruyorum. Daha sonra 2 kilo şekeri sıcak su ile eritiyorum. Şekerli su soğuyunca damacana ilave ediyorum. Sonra mayalı yemeği hazırlıyorum. Turbo maya bulamadığım için bu sefer aktif maya kullandım. Fermantasyon 8 gün sürdü. Hava kabarcıkları gittiğinde fermantasyonu durdurdum ve ilk damıtmamı başlattım. İlk damıtmada amaç, püre içindeki tüm alkolü toplamaktır. Ama burada da boğmak için bir ayrım yaptım. Yaklaşık 3,5 litre alkol aldım (2,5 litreye yakın Belly alkolü). Bu göbek alkolünü 45 abv’ye kadar sulandırdım 4 litre oldu ve litresine 100 gr anason tohumu ekleyip 1 gün beklettim. 1 gün sonra anasonu süzdüm ve ikinci içki fabrikasına gittim. Bu aşamada kafa, göbek ve kuyruk arasında ayrım yapıyorum. 1.5 litre 80 AbV göbek alkolü aldım. 1 litre su ekleyip sulandırdım. Toplamda 2.5 litre rakı yaptım. Bunu meşe fıçıya koyup 2-3 ay dinlendireceğim. Afiyet olsun, facebookta EVDE FERMENTASYON BİZİM İŞİMİZ gibi hobi rakı gruplarına üye olursanız rakı yapımı hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Merve Nur Karagül’ün seslendirdiği şarkının “Teselli Ver” linki: .

READ NOW  Cafe Con Miel nasıl yapılır ? | En ayrıntılı miel kahve hakkında genel bilgiler

incir rakısı hakkındaki bilgilerle ilgili bazı resimler

İncir Boğması / Rakısı Yapımı
İncir Boğması / Rakısı Yapımı

Görüntülediğiniz İncir Boğması / Rakısı Yapımı hakkındaki içeriği anlamanın yanı sıra, Ardından, travelinnandsuites.net her gün gönderilen daha fazla bilgi için hemen aşağıda

READ NOW  Bira Değerlendirmeleri 7; Duvel | duvel bira hakkında en ayrıntılı bilgiyi sentezleyin

Yeni bilgi için burayı tıklayın

incir rakısı ile ilgili bazı öneriler

#İncir #Boğması #Rakısı #Yapımı.

göbek,incir rakısı,incir boğması,boğma rakı,rakı yapımı,invert,şeker,göbek rakısı,göbek alkolü,rakı,ucuz rakı,fermantasyon,distilasyon,distile etmek,anason,anason yağı,damıtım,damıtma.

İncir Boğması / Rakısı Yapımı.

incir rakısı.

incir rakısı bilgisiyle Travel Inn And Suites ‘ın size verdiği bilgiyle, size değerli getirmeyi umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacaktır.. TravelInnAndSuites incir rakısı hakkındaki içeriği okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Gezen Kuaför diyor ki:

  Yunanistan sakız adasından incir rakısı aldım bilgiler için teşekkür ederim lütfen bu arada kanalıma destek verirseniz sevinirim teşekkürler

 2. Ozgur ilhan diyor ki:

  Hocam öncelikle elinize sağlık. Videolarınızı izlediğimde damıtma işleminden sonra çöp, baş göbek gibi ayırdım diyorsunuz, sanki çıkan tek parça alkolü farklı kaplara yüzde olarak ayırmışsınız gibi algılanıyor. Emin değilim ancak, sanırım farklı ısı derecelerinde çıkan alkolleri farklı kaplara alıyorsunuz ve işe yarar kısmı göbek olanı değil mi?. Teşekkür ederim.

 3. Soner Yurtman diyor ki:

  Merhaba, Rakı mayşemin 20. günü. Kabarcık bitti fakat mayşe durulmadı henüz; Yani dibe çökme olmadı ve maya kokusu var. Beklemelimiyim yoksa damıtıma geçebilir miyim? Cevap verebilirseniz memnun olurum.

 4. ADEM SELVİ diyor ki:

  Selamlar abi mayşe yi taze incirden yapsak diğer malzemelerin oranları değişirmi? Birde kabuklarını soymak gerekirmi ?

 5. Ulas Kaya diyor ki:

  En sondaki havvanın ademe verdiği elmayı boğma yaptıkları için cennetten kovulduklarını düşündüm :)) Emeğine sağlık.

 6. Nurdoğan Güneş diyor ki:

  neden kuyruk kısmınıda damıtıyor harcadığı enerjiye yazık etil alkolü aldıktan sonra neden damıtmayı bitirmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir