Makalenin içeriği sinop hamsilos kamp alanı etrafında dönecektir. sinop hamsilos kamp alanı ile ilgileniyorsanız, bu Hamsilos Koyu / Hamsilos Tabiat Parkı – Sinop 4K makalesinde travelinnandsuites.net ile sinop hamsilos kamp alanı konusunu tartışalım.

Hamsilos Koyu / Hamsilos Tabiat Parkı – Sinop 4K içindeki sinop hamsilos kamp alanı ile ilgili içeriği ayrıntılı olarak özetleyin

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu TravelInnAndSuites web sitesiyle, kendiniz için daha yararlı verilere sahip olmak için sinop hamsilos kamp alanı dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. TravelInnAndSuites sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en eksiksiz değere katkıda bulunma arzusu ile, Kullanıcıların internette haberleri mümkün olduğunca çabuk yakalayabilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  Adrasan Çiçek Pansiyon | Tatillcim.com | En ayrıntılı adrasan yarım pansiyon hakkında genel bilgi

sinop hamsilos kamp alanı ile ilgili bazı bilgiler

Oldukça düzgün olan Karadeniz kıyıları, Sinop Yarımadası gibi önemli burunların oluşturduğu çıkıntılardan rahatsızdır. Sinop Yarımadası, Türkiye’nin en kuzey ucunda yer alan İnceburun ve Sinop şehir merkezinin bulunduğu Boztepe (Ada) olmak üzere iki uzantıdan (yarımada) oluşur. Hamsilos Tabiat Parkı, İnceburun uzantısında yer almaktadır. Hamsilos Tabiat Parkı; Karadeniz’deki ria tipi kıyı oluşumunun en güzel örneklerinden biri olan Hamsilos Koyu (yöre halkı arasında Hamsaroz olarak da bilinir), parka adını veren denizin bir nehir gibi karaya girdiği ve iki Akliman Koyu gibi eşsiz güzellikteki doğal limanlar, bataklık-kumul-deniz ve ormanlık alanlar. Zengin biyolojik çeşitliliğe ev sahipliği yapan ve şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta olan bir doğa harikası alandır. Aynı zamanda 1. Derece Doğal Sit Alanı olan Hamsilos Tabiat Parkı, Türkiye’nin 22. Tabiat Parkı olup, Sinop’un en özel alanlarından biridir. Sinop’un diğer çekim merkezlerinden olan İnceburun ve Sarıkum Gölleri dışında şehre gelen pek çok ziyaretçinin ziyaret ettiği bir alandır. Tabiat Parkı’nın bir diğer çekim noktası ise 1987 yılında mesire yeri olarak tescil edilen ve peyzaj güzelliklerinin yanı sıra bu güzelliklerin rekreasyonel kullanımına imkan veren günübirlik tesislerin de bulunduğu Akliman Mesire Alanı’dır. Alanın Tabiat Parkı ilan edilmesi ile birlikte mesire yeri statüsünden çıkarılarak Tabiat Parkı sınırları içerisine alınmış ve Akliman Günübirlik Kullanım Alanı adını almıştır. Bu konum aynı zamanda; Limanda arkeolojik döneme tarihlenen çanak çömlek parçaları, eski denizcilere ait mezarlar, deniz kenarında resmi kaynaklara dayanmayan ancak fosil kalıntıları bulunan buluntuların bulunduğu kültürel kaynak değerleri açısından da zengin bir alandır. Amazon kadınlarının yıkandığı bölge olduğuna inanılan Kadınlar Hamamı. .

READ NOW  İzmir Bornova / Bayraklı 🚗 İzmir Streets Dashcam #İzmir #Bornova #Bayraklı | bornova ya nasıl gidilir ile ilgili tüm bilgiler en doğrudur

Görüntüler sinop hamsilos kamp alanı içeriği ile ilgilidir

Hamsilos Koyu / Hamsilos Tabiat Parkı - Sinop 4K
Hamsilos Koyu / Hamsilos Tabiat Parkı – Sinop 4K

Görüntülediğiniz Hamsilos Koyu / Hamsilos Tabiat Parkı – Sinop 4K hakkındaki haberleri izlemenin yanı sıra, Ardından TravelInnAndSuites her gün yayınladığı diğer konuları okuyabilirsiniz.

READ NOW  ADA CAMPİNG KAMP VE KARAVAN ALANIMIZ | kuşadası çadır camping hakkında en doğru genel bilgiler

Burayı tıklayın

sinop hamsilos kamp alanı ile ilgili anahtar kelimeler

#Hamsilos #Koyu #Hamsilos #Tabiat #Parkı #Sinop.

hamsilos,hamsilos koyu,Sinop,Sinop gezilecek yerler,Sinop görülecek yerler,koy,türkiye koylar,Sinop kamp alanları,kamp,hamsilos tabiat parkı,hamsaroz,Akliman,Akliman koyu,Akliman koyu Sinop,karadeniz görülecek yerler,karadeniz gezilecek yerler,orta karadeniz,inceburun,البحر الاسود,أماكن البحر الأسود التي يجب رؤيتها,أماكن في البحر الأسود للزيارة,تركيا البحر الأسود.

Hamsilos Koyu / Hamsilos Tabiat Parkı – Sinop 4K.

sinop hamsilos kamp alanı.

sinop hamsilos kamp alanı içeriğiyle TravelInnAndSuites ‘ın sağladığı, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. sinop hamsilos kamp alanıTravelInnAndSuites hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir