Bu makalenin konusu harran bursa tartışılacak. harran bursa arıyorsanız, bu Güneş ve Aya Tapanların Kabe'si, Soğmatar makalesinde Travel Inn And Suites ile harran bursa’yi keşfedelim.

Güneş ve Aya Tapanların Kabe'si, Soğmatar içinde en uygun harran bursa ile ilgili içeriği sentezleyin

Videoyu şimdi buradan izleyin

READ NOW  İstanbul Boğazı’nın En İyi Ocakbaşı - Ali Ocakbaşı – Oligark | beşiktaş ocakbaşı ile ilgili yeni güncellenen içeriğe genel bakış

Bu travelinnandsuites.net web sitesinde, sizin için daha değerli verilere sahip olmak için harran bursa dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. travelinnandsuites.net web sitesinde, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, En ayrıntılı bilgiyi size getirmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internette haberleri mümkün olduğunca çabuk yakalayabilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili bazı açıklamalar harran bursa

İbrahim Peygamber’in doğduğu yıllardı. Önemli sayıda insan gök cisimlerine tapıyordu. Gün doğarken ve batarken güneşe ve aya yönelip ibadet ettiler. Ayrıca yeryüzünde onların en önemli ibadet merkezi olan bir yer vardı. Güneş ve ay dışında, oraya sık sık giderler ve ibadetlerini bu şekilde yerine getirirlerdi. Bugün burası Urfa’ya 80 km. uzaklıkta bir köy. Adı Sogmatar’dır. Müminlerin Kabesidir!!! .

READ NOW  InterTurkey Yalova Kahvaltı Etkinliği | double f kahvaltı fiyatı ile ilgili en doğru içeriği özetleyin

harran bursa içeriği ile ilgili resimler

Güneş ve Aya Tapanların Kabe'si, Soğmatar
Güneş ve Aya Tapanların Kabe'si, Soğmatar

Okuduğunuz Güneş ve Aya Tapanların Kabe'si, Soğmatar hakkındaki içeriği görüntülemenin yanı sıra, Ardından, TravelInnAndSuites her gün yayınladığı diğer makaleleri hemen aşağıda keşfedebilirsiniz.

READ NOW  Gece Snap Bursa #Bursa #Özlüce | En doğru bursa özlüce alkollü mekanlar ile ilgili içeriğin tümü

Daha fazlasını burada görün

harran bursa ile ilgili birkaç öneri

#Güneş #Aya #Tapanların #Kabe39si #Soğmatar.

tarih,sanattarihi,osmanlı,roma,moon god,sun god,ay tanrısı,güneş tanrısı,soğmatar,urfa,gök cisimlerine tapanlar,burçlara tapanlar.

Güneş ve Aya Tapanların Kabe'si, Soğmatar.

harran bursa.

harran bursa hakkındaki bilgilerle Travel Inn And Suites ‘ın size verdiği bilgilerle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. travelinnandsuites.net harran bursa hakkında bilgi izlediğiniz için samimi teşekkürler.

 1. Esra diyor ki:

  Medeniyetin doğum yeri Urfa bu sebepten orada farklı bir ruh var ..mistik ruhani bir hava hâkim..oraya gittiğimde sanki diazem iğnesi olmuşuz gibi hepimizde uyku sakinlik hali oluşmuştu..Binlerce yıl oralarda yaşayan insanların ruhları hâla canlı gibi …Peygamberler şehri güzel Urfa Şanlıların en şanlısı Urfa..lâkin putlar modern çağdada devam ediyor..Telefonlarımız, giysilerimiz, eşyalarımız vazgeçemediğimiz her nesne her insan, her duygu, modern putlar ve kölelik olarak boynumuzda ne yazık ki..1şubat 2023

 2. Ömer Ceylan diyor ki:

  Soğmatar bizim köye 8 km uzakta bu kadar önemli bir mekânın bilinmemesi üzücü. Bisikletin bile çoğu bilmiyor.

 3. sl Dnz diyor ki:

  Hocam oksijen çok gelmiş size. O tapınaklar olmasaydı Kur'an ve hadislerde var onlara gerek yok hz. İbrahim'e inanmamız için.

 4. Fatma Şen diyor ki:

  Ben birşeye işaret ediyorum. o zamanda,, uzaylıların uzay araçlarını bu tek parça araziye indirmesi gayet kolaydır. ve insanlarla iletişim kurulmuş dur diye düşünüyorum….. çünkü çağlar boyu ilk çağlardan beri gelip gidiyorlar….ve direk butun alemi Cosmozu her bütün evrenin tek sahibi olan yanlızca Allah'a tanimayı inanmayi akıl etmemişler

 5. Sue diyor ki:

  Demek ki şanlıurfa bir zamanlar arap sehriymis zaten zamanla araplar ya türkleştiler yada kürtlestiler bu güzel videonuz için teşekkürler

 6. Ad Yok diyor ki:

  Kesinlikle ibrahim beyt-i orada. Sog matar küfürdür kâfir lisanı ile. Oralarda mukaddes kutsal matar (su)olmalıki ona sövüyor. . Gerçek ka 'bsti oralarda. Mescid-i haram. Kabe degil ka beyt-i. Kabe kâfirlerin bedevî kâfir arablatin uydurması. Kur'an okurken bile dalga geçiyorlar kelimeleri uzatarak. Oralarda akan su pinar olmalı lütfen ibrahim beyt-i ka yi bulalım ve gerçek hacc ibadetimizi yapalım ellahumme hafız eylesin.

 7. SE HUEHEUNUENENUMEUMUE diyor ki:

  Hocam görmüş gibi anlatıyorsunuz. Söylediklerinize şahit oldunuz mu? Firavun ve Nemrut mitlerini birbirine karıştırıyorsunuz

 8. ümit tuna diyor ki:

  Allah razı olsun.Sayenizde başka hiçbir yerden öğrenemeyecek harika bilgileri öğreniyoruz.Rabbim sizi hıfzıyla korusun inşaAllah

 9. fatihin_nesli diyor ki:

  Hocam Antep dülük baba da 17 mağara var her birinde 5-6 mezar var Hititlerden kalma olduğu söylenir orayla ilgili bir video çekemez misiniz?

 10. Arkeolog Dr diyor ki:

  Arkadaşim tepe diye belirttiğiniz yer tepe değil. Lütfen.. Höyük orası höyük .. Bir tarihçinin höyüğe tepe demesi ??

 11. Arkeolog Dr diyor ki:

  Arkadaşim bu paylaşımı yapmadan önce Sogmatar'da araştırma ve kazı çalışmaları gerçektiren öğretim üyesi ile görüşüp daha doğru bilgileri alsaydiniz ve onun Sogmatar ile ile yazdığı makaleleri okusaydiniz !

 12. Gozde Sofu diyor ki:

  Hocam teşekkür ederiz sarf ettiğiniz emekler için. Bir sorum var ; o tepeler doğal olarak orada mi bulunuyormuş yoksa ilkcagda bilerek şekillendirilmiş mi?

 13. missingland diyor ki:

  Harran ile Uranüs arasındaki bağlantıyı ve Peygamber Yunus'un, bir balığın içine girip çıkmasını da siz iman eden kıymetli araştırma sevenlerin dikkatine sunuyorum.

 14. sato BABA diyor ki:

  Matara sogmatar birbirine yakın kelimeler mataranın kökeni olabilir şu kameramanı bı eğit hiç güzel çekim yapamıyor

 15. Nuray Kurt yeleğen diyor ki:

  Bu bilgi ne işimize yarar diye düşünürken sonunu hz.ibrahimle bağladınız. Muhteşemsiniz güzel hocam 👏👏👏

 16. Omr Dln diyor ki:

  Karaman beydili köyü tarafınada heryıl japonlar geliyor hacı oluyorlarmış güya.hocam madenşehri binbir kilise üçkuyu değle ören yerlerinide ziyaret et.çok muazzam yerler var.st paul ve barnabasın ziyaret ettiği topraklar var.şapeller tümülüsler romalı ve hititlerden kalma mezarlar dev sarnıçlar vs vs

 17. Ayhan Ergun Cakin diyor ki:

  Talha Bey son zamanlar da videoların Başına 1 fragman eklemeye başladınız hiç hoş olmuyor bence o 1 dakikaya izliyoruz sonra videonun için de aynı şeyi bir daha izliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir