Bu makale içeriğinde yörük müzesi hakkında konuşacak. yörük müzesi ile ilgileniyorsanız, bu FETHİYE ENVER YALÇIN YÖRÜK MÜZESİ (1. Bölüm) makalesinde yörük müzesi konusunu tartışalım.

FETHİYE ENVER YALÇIN YÖRÜK MÜZESİ (1. Bölüm) içindeki yörük müzesi ile ilgili bilgilerin ayrıntılı bir özeti

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu travelinnandsuites.net web sitesinde, kendiniz için daha değerli bir anlayış için yörük müzesi dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. TravelInnAndSuites web sitesinde her zaman sizin için her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en doğru değeri getirmeyi umuyoruz, İnternetteki haberi mümkün olduğunca çabuk kavrayabilmenize yardımcı olur.

READ NOW  Denizkızı Restaurant Kumkapı İstanbul Eğlence Fasıl Meyhane Balıkevi | kumkapı eğlence fiyatları hakkında en eksiksiz bilgiye genel bakış

Konuyla ilgili açıklamalar yörük müzesi

Açılışını Enver Yalçın’ın yaptığı müze, unutulmaya yüz tutmuş göçebe kültürünün günümüze ulaşan simgelerini barındırıyor. Yaklaşık 2500 parçadan oluşan eserler arasında Yörüklerin kullandığı alet, makine ve ürünler teşhir edilmektedir. Müzenin kurucusu Enver Yalçın, “Bu müzedeki malzemeleri tüm Akdeniz’i, Teke bölgesini ve Fethiye’nin 71 köyünü dolaşarak, kullanan yaşlılarla sohbet ederek, anılarını dinleyerek, fotoğraflarını çekerek elde ettim. hayatta kalanların fotoğraflarını ve isimlerini alıyorum.Müzeyi açtım.Birçok kişiden tebrik ve teşekkür aldım.Bu beni çok duygulandırdı.Mutluyum.” diyor. Müzeyi gezmek ve bilgi almak ücretsizdir. Müze, Kargı Köyü’nde yer almaktadır. Kargı Plajı’na 2 km, Çalış Plajı’na 4 km, Fethiye’ye 12 km, Ölüdeniz’e 25 km, Saklıkent’e 40 km. uzaklıkta. .

READ NOW  İNCİR REÇELİ NASIL YAPILIR❓ İNCİR REÇELİ TARİFİ❗ LOKUM GİBİ İNCİR REÇELİ | Yeni güncellenen incir cafe mudanya hakkındaki bilgilerin özeti

yörük müzesi hakkındaki bilgilerle ilgili bazı görüntüler

FETHİYE ENVER YALÇIN YÖRÜK MÜZESİ (1. Bölüm)

Görüntülediğiniz FETHİYE ENVER YALÇIN YÖRÜK MÜZESİ (1. Bölüm) hakkındaki içeriği okumanın yanı sıra, Ardından, Travel Inn And Suites ‘nin her gün yayınladığı birçok konuyu hemen aşağıda keşfedebilirsiniz.

READ NOW  Antiochia Künefe İzmir | En eksiksiz antiochia künefe kahvaltı fiyatları hakkında tüm bilgiler

Daha fazlasını burada görün

yörük müzesi ile ilgili bazı öneriler

#FETHİYE #ENVER #YALÇIN #YÖRÜK #MÜZESİ #Bölüm.

yörük müzesi,yörük kültürü,kepenek,yayık,saban,daktilo,ayran,köy yumurtası,köy kahvaltısı,düven,çıkrık,yaba,holus,şinik,kile,dikiş makinası,öküz,kargı,fethiye,gelenek görenek.

FETHİYE ENVER YALÇIN YÖRÜK MÜZESİ (1. Bölüm).

yörük müzesi.

yörük müzesi içeriğiyle Travel Inn And Suites ‘ın sağladığı içerikle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Travel Inn And Suites yörük müzesi hakkındaki makaleyi takip ettiğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir