Bu makale fesleğenli girit ezmesi tarifi hakkında netlik kazandıracak. fesleğenli girit ezmesi tarifi ile ilgileniyorsanız, bu Fesleğenli Girit Ezmesi

Fesleğenli Girit Ezmesi

Aşağıdaki videoya göz atın

Bu travelinnandsuites.net web sitesiyle, sizin için daha yararlı verilere sahip olmak için fesleğenli girit ezmesi tarifi dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. travelinnandsuites.net sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Size en eksiksiz değeri getirme arzusuyla, İnternetteki haberi en doğru şekilde kavrayabilmenize yardımcı olun.

READ NOW  Супа топчета с картофи - Рецепта от домашната кухня | supa topcheta hakkında en ayrıntılı bilgiyi sentezleyin

Konuyla ilgili bilgiler fesleğenli girit ezmesi tarifi

Renginin görkeminin yanı sıra tadıyla da sizi büyüleyecek bir meze Fesleğenli Girit Ezmesidir. Tost, et veya wasa ile tüketmenizi öneririz. Malzemeler: * 1 avuç fesleğen yaprağı * 2 diş sarımsak * 7 yemek kaşığı zeytinyağı * 100 gr İzmir baget * 100 gr kahvaltılık lor * 3 yemek kaşığı antep fıstığı * 3 çekirdek ceviz * 1 tatlı kaşığı karabiber İpuçları: * Çıkarın fıstıkların iç kabuklarını soymayı unutmayın. * Tuz eklemeyin. * Malzemeleri videodaki sırayla ekleyin ve rondodan geçirin. Afiyet olsun😋 ——————— Harika bir renge sahip olmasına rağmen Basil Crete Pâtè tadıyla sizi büyüleyecek. Tost veya wasa ile birlikte tüketmenizi öneririz. Malzemeler: * 20-30 yaprak fesleğen * 2 diş sarımsak * 7 yemek kaşığı zeytinyağı * 100 gr İzmir Tulum peyniri * 100 gr lor peyniri * 3 yemek kaşığı fıstık * 3 ceviz * 1 çay kaşığı karabiber İpuçları: * Don’ Antep fıstığının iç kabuklarını ayırmayı unutmayın. * Tuz eklemeyin. * Malzemeyi eklerken video ile aynı sırayı takip edin. Keyfini çıkarın😋 .

READ NOW  Malatya’ da Ne Yenir? Sizin İçin 6 Lezzetli Malatya Yemekleri Listeledik

Bazı görüntüler fesleğenli girit ezmesi tarifi hakkındaki bilgilerle ilgilidir

Fesleğenli Girit Ezmesi | Basil Crete Pâtè
Fesleğenli Girit Ezmesi | Basil Crete Pâtè

Basil Crete Pâtè hakkında bilgi okumanın yanı sıra, Sonra travelinnandsuites.net günde günde güncellenen diğer birçok konuyu hemen aşağıda keşfedebilirsiniz.

READ NOW  Bohça Kebabı Tarifi / Krepli Manisa Kebabı /Hayalimdeki Yemekler | Yakın zamanda güncellenen sebzeli bohça kebabı hakkındaki bilgilerin özeti

Burayı tıklayın

fesleğenli girit ezmesi tarifi ile ilgili birkaç öneri

#Feslegenli #Girit #Ezmesi #Basil #Crete #Pâtè.

girit ezmesi tarifi,girit ezmesi nasıl yapılır,değişik meze tarifleri,farklı meze tarifleri,meze tarifleri,pate recipe,delicious pate recipe,how to make pate,izmir tulumu,lor peyniri,ceviz,antep fıstığı,fesleğen,fesleğenli tarifler,basil recipes.

Fesleğenli Girit Ezmesi | Basil Crete Pâtè.

fesleğenli girit ezmesi tarifi.

fesleğenli girit ezmesi tarifi hakkındaki bilgilerle travelinnandsuites.net ‘ın size verdiği bilgilerle, size değer getireceğini umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. fesleğenli girit ezmesi tarifiTravelInnAndSuites hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. Tuğçe Yalçın diyor ki:

  Direkt bu tarifi birebir denedim. İlk yapışım ama harika oldu. Sadece ben biraz daha fazla zeytinyağı koydum.

 2. The Traveller diyor ki:

  Lütfen Girit'te yemek okulları, geleneksel yemek servis edilen taverna ve yemek kanalı olan Girit'li/Yunanlı kimselere bu tarifi sorar mısınız? "Evet bu Girit mutfağından" diyen çıkacak mı?

  Çıkayacak. Zira Girit mutfağında böyle bir tarif yok. Ben son 12 yılda binlerce defa Girit'te sofraya oturdum, hiçbir yerde görmedim, sorduklarım da hiç duymamışlar.

  Eskiden vardı, unutulmuştur diyenler var,.Girit sosyal hafızası çok güçlü bir yer. Minoan uygarlığı zamanında yapılan yemekler bile bugün hala yapılıyor. Örnek mi? Ospriada.

  Umarım araştırır ve yayınınızı düzeltirsiniz.

  @ŞABAN GÜVEN başka bir tarifin altına oldukça açıklayıcı bir metin yazmış. Ona da sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir