Düzce Gezilecek Yerler Haritası

Aşağıda Düzce’de gezilecek yerler haritasının ekran görüntüsünü paylaştım. Ayrıca resmin altındaki linke tıklayarak haritayı Google Maps’te de açabilirsiniz.

Düzce’de Gezilecek Yerler Listesi


Düzce’ye gezi planları yapmaya başladıysanız umarım ki tam bir doğa seversinizdir. Çünkü burada yeşilin her tonu resmen ben de buradayım diye göz kırpıyor. Şehirde bulunan çaylar, şelaleler, göletler sık sık rastlayacağınız ve mutlaka Düzce’de gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken yerler arasında.

Peki şehirde sadece doğal güzellikler mi bulunuyor? Diyecekseniz de elbette sadece bunlarla sınırlı değil. Dedim ya şehrin bilinen tarihi epey eski. E haliyle burada tarihi güzellikler de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Anlayacağınız iş stresinden biraz da olsun uzaklaşmak, sessiz sakin bir yerlere gitmek istiyorsanız Düzce’yi de unutmamanızı tavsiye ederim. İşte tam da bu yüzden Düzce’de gezilecek yerler listesini oluşturmaya çalıştım. Güzel bir listeyle başbaşa kalmaya hazırsanız başlayalım!

Toptepe

Düzce’nin Gölkaya ilçesinde bulunan Gölormanı Köyü’nde bulunan Toptepe, aslında bir piknik ve mesire alanı. Toptepe şehir merkezine yakın olması ve temiz  havayı içine çekmeyi sevenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olmasıyla ön plana çıkıyor.

READ NOW  Güzelcehisar Köyü – Bartın

Tepeye ulaşıp harika manzarasının keyfini çıkarmak biraz zahmetli. 165 tane basamağı biraz yorularak da olsa çıkmak zorunda kalıyorsunuz. Ancak burada keyifle geçireceğiniz günü düşününce iyi ki diyeceğinize eminim. Bence sadece kuş bakışıyla Efteni Gölünü izleyeceğiniz için bile çok mutlu olacaksınız.

Melen Çayı

Melen çayı aslında upuzun bir çay. Yığılca ilçesinden başlayıp Karadeniz’de biten bu harika doğa eserini asıl ön plana çıkaran spor aktivitelerini sevenlerini sevindirecek nitelikte. Çünkü çay raftingin en çok yapıldığı nokta.

Burada profesyonel anlamda rafting ve kano yapılabiliyor Anlayacağınız hem muhteşem bir doğa manzarası görüp hem de tatilinizi daha da renkli hale getirebilirsiniz.

Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı

Düzce’nin Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı sayesinde en ünlü köylerinden biri olan Samandere Köyünde bulunan bu anıt ismini de buradan almış. Aslında bölgede bulunan tüm akarsular Efteni Gölü’ne ulaşıp ardından da Büyük Melen suyu ile karışıp Karadeniz ile bağlanıyor.

Buranın en önemli özelliklerinden biri de Türkiye’de bulunan ve tabiat parkı olan ilk yer olması. Samandere Şelale’sinde bulunan piknik alanlarda keyifli vakitler geçirmenizi, huzurlu ve uzun doğa yürüyüşlerine çıkmanızı mutlaka tavsiye ederim.

READ NOW  Ihlara Vadisi – Kapadokya’nın Eşsiz Güzelliği

Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı

Aydınpınar Köyü’nün sınırları içinde bulunan Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı, ismini de buradan almış. Şehir merkezine de oldukça yakın konumda bulunan park, beş şelalenin art arda dökülen görüntüsüyle adeta muhteşem bir görüntü sahneliyor.

Burada çeşit çeşit ağacın boy gösterdiğini söylersem de yalan olmaz. Çünkü gürgen ağacından tutun da kestane ağaçlarına kadar bir sürü ağaç çeşidi burada bulunuyor. İşte siz de bu renkli görüntülerle başbaşa kalmak, temiz hava eşliğinde yürümek renkli fotoğraflar çekmek isterseniz Düzce’de gezilecek yerler listenize burayı da eklemenizi tavsiye ederim.

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı

Düzce’de gezilecek yerler   denilince akla gelen ilk yer olan Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı şehrin en gözde yerlerinden biri. Şelaleye ormanın hemen iç kısmında bulunan merdivenleri yürüyerek yaparak ulaşıyorsunuz. Ancak böyle deyince gözünüz korksun istemem. Çünkü emin olun çok hoş bir atmosfer içinde yürüyüş yapmış oluyorsunuz.

Ayrıca buranın bence en güzel yerlerinden biri de burada konaklamak isteyenler için bungalov evler bulunuyor olması. Bence sizde ormanın içinde kamp yakmak ya da bu tatlı bungalov evlerde konaklamak isterseniz listenize mutlaka Güzeldere Şelalesi’ni ekleyin.

Aktaş Şelalesi

Sizin de fark ettiğinizi düşündüğüm üzere Düzce’nin şelaleleri gezilecek yerler listesinin epey bir kısmını oluşturuyor. Şehrin Akçakoca ilçesinde bulunan doğa harikası Aktaş Şelalesi de onlardan biri.

READ NOW  Gideros Koyu – Kastamonu

Şelaleye ulaşabilmek için yürüdüğünüz nehir kenarı yol ise burayı güzel hale getiren en güzel kısmı. Çünkü bu yürüyüş  sırasında öyle güzel manzaralara şahit oluyor, öyle güzel sakinliği hissedip rahatlıyorsunuz ki tekrar tekrar yürümek istiyorsunuz.

Ayrıca şelaleye oldukça yakın bir yerde biraz olsun karnınızı doyurmak ya da bir şeyler içmek isterseniz diye ufak bir mekan da bulunuyor.

Yoğunpelit Mengen Şelaleleri

Yoğunpelit Şelaleleri ismini, Yoğunpelit köyünde bulunduğu için bu eko köy olma potansiyeli taşıyan köyden almış. Doğa harikası bu şelaleden akan suları izlerken insan hayran hayran bakmaktan kendini alamıyor.

Bu güzel şelalenin etrafında bulunan alanda ise görsel şölen sunan bu manzara eşliğinde piknik yapmak hatta bence kitap okumak mümkün. Bunun dışında trekking de yapabileceğinizi belirtmekte fayda var. Ayrıca siz siz olun bence burada fotoğraf safarisi yapmayı da ihmal etmeyin.

Konuralp Müzesi

Düzce denilince akla gelen ilk yer doğal güzellikleri. Zaten listemin de büyük bir kısmını doğa harikaları oluşturuyor. Ancak Düzce’nin tarihini gözler önüne seren mekanları görmeden bence burayı tam olarak anlayabilmek mümkün değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir