Mimari iç mekanların, menülerin ve manzaraların lüksüne ilişkin kriterler ile… işte dünyanın en etkileyici çatı restoranlarının bir listesi.

Aroma, Roma, İtalya:

Gürültülü kalabalıktan uzaklaşın ve Kolezyum’un pitoresk manzarasını izleyerek Roma kalıntılarının üzerinde oturun. Aroma’s Michelin, beyaz mantarlı ravioli veya ince somon gibi lüks menüleri ile en güzel manzaraya sahip restoran.

READ NOW  Türkiye'nin en iyi barbekü restoranları

Le Loft, Viyana, İtalya:

Viyana’daki lüks Sofitel otelinin içinde, şehrin sanatıyla çok uyumlu bir mimariye sahip yüksek bir restoran olan Le Loft restoran bulunmaktadır. Oyma tavanları ve yüksek cam kapıları ile restoran, yerel malzemelerle hazırlanan çağdaş yemekler sunmaktadır.

65. kattaki restoran, New York, ABD:

30 Rockefeller Plaza binasının 65. katında bulunan yeni açılan 65 restoranda kokteyllerin ve yemeklerin tadını çıkarın, şehrin gökdelenleri NewYork’un panoramik manzarasının keyfini kolayca çıkarabilirsiniz.

READ NOW  Denemeniz Gereken 6 Lezzetli ve Ünlü Türk Restoran

Sushi Samba, Londra, İngiltere:

Sushi Samba bir restoran zinciri olabilir, ancak Londra restoranı bir gökdelenin 38. ve 39. katlarında yer almaktadır. Tabandan tavana cam, ziyaretçilerin eski Londra mimarisini gözden kaçırmasına ve Japon, Brezilya ve Peru mutfağının bir karışımının tadını çıkarmasına olanak tanır.

READ NOW  İstanbul'un en seçkin Türk restoranları

Vertigo ve Moon Bar, Bangkok, Tayland:

Banyan Tree Hotel’in 61. katında bulunan Vertigo ve Moon bardır. Burada harika manzaranın yanı sıra biftek, deniz ürünleri ve tropik kokteyller eşliğinde açık havada barbekü keyfi de yapabilirsiniz.

Le Jules Verne, Paris, Fransa:

Restoran, Paris’in panoramik manzarasına sahip Eyfel Kulesi’nin içinde yer almaktadır. Bu aynı zamanda ünlü şef Alain Ducasse tarafından servis edilen yemekleriyle şehrin eski bir kalıntısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir