Eğer varış noktanız olarak mükemmel bir kaçamak arıyorsanız, o zaman 5 yıldızlı bir otel, lüksü karşısında sizi bunaltacaktır. 5 yıldızlı oteller ayrıca birinci sınıf hizmetler, lüks restoranlar ve yumuşak yastıklı odalar sunarak kendinizi çok şımartılmış hissetmenizi sağlar. Cam lift turizmi dünyanın en büyük 10 OTEL GRUBU listesini aşağıdaki yazıda sizlere tanıtmak istiyor.

1. Marriott Uluslararası

Otel sayısı: 5.700 yen

Merkez: Bethesda, Maryland, ABD

Starwood’un 12,2 milyar dolara satın alınmasından sonra Marriott International, dünyanın en büyük otel zinciri haline geldi. Aynı evi paylaştıktan sonra, Marriott dünya çapında 5,500 daha fazla otele ve 1,1 milyon odaya sahip, büyük rakibi Hilton’dan yaklaşık %50 daha fazla. Bu, şirketin gelişim tarihindeki üçüncü önemli dönüm noktası olarak kabul edilir. Bundan önce ilk dönüm noktası, şirketin yemek dağıtım hizmetinden büyük ölçekli otel ve restoran endüstrisine geçmesiydi.

READ NOW  Ordu Otelleri – Ordu’da Nerede Kalınır? En İyi 5 Alternatif

2. Hilton Dünya Çapında

Otel sayısı: 4.322

Merkez: MacLean, Virginia, ABD

1919 yılında Teksas eyaletinde kurulan Hilton Orlando Hotel, sadece 40 oda büyüklüğündedir. 1943’ten itibaren Hilton, ABD’de bir otel zinciri haline geldi. 1949’da şirket, ABD sınırı dışındaki ilk otelini Porto Riko San Juan’da açtı. Hilton, dünya otelcilik sektöründe yaklaşık bir yüzyıldır hızla bir imparatorluk olarak ortaya çıktı. Paris Hilton – ünlü şarkıcı ve oyuncu, bu grubun kurucusu Bay Conrad N.Hilton’ın büyük torunu.

3. InterContinental Oteller Grubu (IHG)

Otel sayısı: 4.840

Merkez: Denham, İngiltere

Bu grubun öncülü, 1777’de İngiltere’de kurulan William Bass bira şirketidir. Bass, 1988 yılında Holiday Inns International’ı satın aldı ve otel sektörüne girdi. Bass’ın bira üretim lisansı 1989’da sona erdikten sonra şirket, bira üretim faaliyetlerini kademeli olarak azalttı ve ağırlama işini genişletti. IHG, 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren otel endüstrisindeki en büyük oyunculardan biridir. Vietnam’da IHG, Batı Gölü kıyısındaki Intercontinental Hanoi Westlake, Hanoi veya Bölge 1, Ho Chi Minh City’deki InterContinental Asiana Saigon Hotel gibi süper lüks otelleriyle tanınır. HCM.

READ NOW  Mudurnu Otelleri – Mudurnu’da Nerede Kalınır? En İyi 6 Mudurnu Otelleri

4. Wyndham Otel Grubu

Otel sayısı: 7.645

Merkez: Parsippany, New Jersey, ABD

Wyndham Hotel Group, 66 ülkede, Dolice Hotel and Resort, Baymont Inn & Suite, Wyndham Legend gibi 15 farklı marka ile dünyanın en büyük ve en çeşitli otel grubudur. Son derece katı standartlara sahip olan Wyndham, tartışmasız dünyanın en başarılı konaklama sağlayıcılarından biridir. Hotels Magazine tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre Wyndham, Hilton veya Intercontinental gibi diğer birçok markayı geride bırakarak en sadık müşteriye sahip otel zinciri seçildi.

5. Seçim Otelleri Uluslararası (CHI)

Otel sayısı: 6.300 yen

Merkez: Rockville, Maryland, ABD

1939’da Maryland’de kurulan CHI, ABD’deki konaklama endüstrisinin öncülerinden biri olarak kabul edilir. Her odaya bağlı telefon, 24 saat hizmet, rezervasyon kaydı gibi günümüzün temel hizmetleri, 50 yıl önce CHI’nın adını taşıyan devrim niteliğindeki unsurlardır. Grup şu anda Ascend Collection, Cambria Suites, Clarion Hotels, gibi büyük isimlere sahip..

READ NOW  Bolu Otelleri – Bolu Noktasında Nerede Kalınır? En Çok Tercih Edilen 5 Bolu Oteli

6. Accor Otelleri

Otel sayısı: 3.717

Merkez: Paris, Fransa

1967 yılında Fransa’da kurulan, merkezi Paris’te bulunan bu grup, Sofitel, Novotel veya Pullman gibi dünyaca ünlü birçok otel markasına sahiptir. Accor’un otel zinciri, tüm kıtalarda 92 ülkede bütçeden lükse uzanıyor. Şu anda Accor, Fransa’da ekonomiden lükse en fazla otele sahip.

7. Plateno Oteller Grubu

Otel sayısı: 3.023

Merkez: Guangzhou, Çin

Çin’in en büyük otel grubu olan Plateno, şu anda ülkede ağırlıklı olarak 300 şehirde faaliyet gösteriyor. Grup, 2018 yılına kadar 6.000 otel ve 95 milyon misafir sahibi olmayı hedefledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir