Restoran Tuğra

Tuğra, İstanbul’un ikonik ve lüks mekanlarından biri olan Çırağan Sarayı’nın içinde yer alan bir restorandır. Burası size Osmanlı İmparatorluğu’nda kraliyet ailesi gibi bir öğle yemeğinin ilginç deneyimini yaşatabilecek bir yer. Görkemli, zarif ve tarihi bu restoranın menüsü hakkında söylenebilecek şeyler.

Buradaki hizmetler birinci sınıf olarak derecelendirilmiştir. Terasta eski mermer sütunların arasında oturup, Asya kıyı şeridi geçişiyle güzel Boğaz’ı seyrederken farklı duygular hissedebilirsiniz.

Gram restoran

Gram restoran, İstanbul’da rahat bir tarz restoran olarak kabul edilir. Bu restoranın şefi İstanbul’un en ünlü şeflerinden Didem Şenol’dur. Şenol’un İstanbul’da Lokanta May adında bir restoranı daha var.

READ NOW  İstanbul'un en seçkin Türk restoranları

Didem Şenol, kendine özgü “gemi bazlı tarifleri” ile tanınan mutfak kitaplarının da yazarıdır. Bakliyat (mercimek, fasulye ve bezelye içeren ve protein, lif, vitamin ve mineral yönünden zengin yenilebilir bir tohum) popüler yemeklerinde kullanır. Didem, geleneksel lezzetleri korurken modern Türk yemeklerini hazırlayan yaratıcı bir şef olarak bilinir.

Kapha restoranı

Kapha, Alaçatı’da lüks Aravya Hotel’in arazisinde bulunan lüks bir oteldir. Bu Türk restoranında ödüllü miksolog Kutay Özoktay tarafından hazırlanan birçok ilginç kokteyl bulacaksınız. Restoran size neşeli ve neşeli bir atmosfer getirecek.

Şarap garsonları, uygun bir içecek seçmenize ve şarap bilgilerini en inandırıcı ve profesyonel şekilde paylaşmanıza yardımcı olmaya hazır. Menüde Ege bölgesinin en iyilerini öne çıkaran deniz ürünleri, et ve sebze yemekleri yer almaktadır.

READ NOW  Türkiye'nin en iyi barbekü restoranları

Köse Kahve restoran

Köse Kahve, Alaçatı’da uzun süredir İzmir’de yaşayan bir çiftin sahibi olduğu küçük bir kafe. Öğle yemeği için mükemmel olan ünlü sade, şık tasarım kafe. Gerçek imza lezzetinin tadını çıkarmak ve hissetmek için çorbayı seçebilirsiniz.

Köse Kahve de bölgenin en eski kahvecisi olarak kabul ediliyor. Türk mutfağı belki de sadece leziz yemekler ve eşsiz tatlarla sınırlı kalmayıp, kahve gibi dünyadaki eşsiz içeceklerle de ifade edilmektedir.

Asma Yapragi restoran

Otantik yerel Türk yemeklerinin tadını çıkarmak istiyorsanız, Alaçatı’da Asma Yaprağı restoranını bulabilirsiniz. Buradaki servis, çakıl zemin üzerine yerleştirilmiş ahşap masalar üzerinde beyaz havlularla etkileyici.

READ NOW  Türk lokantaları için bir rehber

Restoranlar, günün sınırlı bir menü seçimini hazırlarken genellikle taze otları seçerler. Bu restoran yaz aylarında çok kalabalıktır, bu yüzden gelmeden önce rezervasyon yaptırmak daha iyidir.

fuoco restoran

Fuoco Restaurant, lüks, ödüllü butik otel Bey Evi’nin içinde yer almaktadır. Bu konum genç bir çifte aittir. Eşi, Le Cordon Bleu tarafından eğitilmiş bir şef ve restoran, eklektik bir menü ile samimi bir ortam sunuyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ünlü Türk pidelerini hazırladıkları avlunun tam ortasında odun ateşinde bir fırın bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir