Makalenin bilgileri cennet cehennem magaralari hakkında konuşacak. cennet cehennem magaralari ile ilgileniyorsanız, bu Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem makalesinde travelinnandsuites.net ile birlikte cennet cehennem magaralari hakkında bilgi edinelim.

Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem içindeki cennet cehennem magaralari ile ilgili içerikleri en doğru şekilde özetleyin

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu TravelInnAndSuites web sitesinde, sizin için daha değerli verilere sahip olmak için cennet cehennem magaralari dışında bilgi ekleyebilirsiniz. travelinnandsuites.net web sitesinde, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en ayrıntılı bilgiye katkıda bulunma arzusu ile, Kullanıcıların internette mümkün olduğunca çabuk düşünme ekleyebilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  Ayan Motel ve Restaurant Sivrice Assos Reklam Filmi | En eksiksiz assos sivrice koyu restaurant ile ilgili genel bilgiler

cennet cehennem magaralari ile ilgili bazı bilgiler

Creepy Hell Pitcher’daki cam terasta yürürken gerçekten tüylerimiz diken diken oldu. Büyük bir heyecan yaşadık. Mersin Serisi 2. bölümü ile karşınızdayız. Cennet ve Cehennem Çukurları Bir yeraltı akıntısının neden olduğu kimyasal erozyon nedeniyle tavanın çökmesi sonucu oluşmuştur. Cennet Sürahi Cehennem çukurunun yaklaşık 200 m güneybatısında yer alan Cennet Sürahi, yaklaşık 135 m derinliğindedir. Bu da Miyosen döneminde oluşan sığ denizel kireçtaşı tabakalarında karstik süreçler sonucu oluşan bir çöküntü düdenidir (Cehennem Sürahisi de öyle). Çukurun kuzey yamacı oldukça diktir. Mağara, kapalı bir karstik mağara sistemindeki bir galerinin tavanının çökmesiyle gelişmiştir. Yeraltı deresi de diyebileceğimiz bu sistem günümüzde de faaliyetini sürdürmekte ve dere yolu üzerinde oluşan Cehennem çukurunun taban yüzeyinin altından geçmektedir. Narlıkuyu karasının derinliklerinden karstik kaynaklar şeklinde Akdeniz’e karışır. Çukurun dibine inen merdivenin bitişiğinde Helenistik dönemden kalma bir Zeus Tapınağı bulunmaktadır. Merdivenli yolun da bu döneme ait olduğu düşünülmektedir. Çukurun dibine kolayca inilebilir. Bu yüzeyin yerle temas noktasında yer altından geçen derenin sesleri rahatlıkla duyulabilir. Aşağıya inmeden hemen önce, yukarı çıkan bir asansör var. Cehennem Çukuru Yaklaşık 110 m derinliğindeki Cehennem Çukuru, Cennet Sürahi’nin oluşumuna yol açan karstik bir yeraltı akıntısının da açtığı bir yeraltı mağara sistemi tavanının aşınması ve çökmesi sonucu oluşmuştur. Çukurun dibinden batıda Cennet Sürahi’nin altından geçen bir yeraltı deresi geçmektedir. Cehennem çukurunun kenarları içbükey ve Cennet çukuruna göre daha dar ve dik olduğu için tabanına inmek mümkün değildir. Referanslar ^ DOĞANAY, H. 2005, Genel Fiziki Coğrafya, Pegem Yayınları ^ ERİNÇ, S. 2001, Jeomorfoloji II, Der Yayınları #mersin,#paradisex,#mediterranean,#travel,#obruk,#çukur,#cehennemçukuru Mersin 1. Kısım Bunlar İzlemeyenler ilk olarak Kanlı Divane Antik Kenti Bölüm 1 videomuzu izleyebilirler. Geçen haftaki videomuzun linki 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇 TAKİP ETMEYE DEVAM ET. DOĞA SEVERLER GEZGİNLER Yeni içeriğimi takip etmek için; Diğer gezi videolarım için; En çok hoşuma gidenler: Sponsorluk ve işbirliği için: irfantemen16@gmail.com.

READ NOW  Şimdi Kerevizin Tam Zamanı! | kereviz hangi mevsimin sebzesi hakkında en iyi bilgiyi özetleyin

cennet cehennem magaralari hakkındaki bilgilerle ilgili bazı resimler

Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem
Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem

Görüntülediğiniz Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem hakkında bilgi bulmanın yanı sıra, Ardından, Travel Inn And Suites Güncellemeyi hemen aşağıda olan daha fazla bilgiye bakabilirsiniz.

READ NOW  Mersin Susanoğlu Zigana Apart Otel | mersin apart susanoğlu ile ilgili tüm en iyi bilgiler

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

cennet cehennem magaralari ile ilgili öneriler

#Cennet #Cehennem #Obrukları #2Bölüm #MERSİN39İ #GEZMEYE #DEVAM #EDİYORUZ #mersin #cennetcehennem.

mersin,cennet cehennem obrukları,cennet cehennem mağarası,tarih,kültür,gezi,kültür gezisi,akdeniz,doğa,doğa gezisi,çöküntü,çukur,meryem ana kilisesi,silifke,mersin gezilecek yerler.

Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem.

cennet cehennem magaralari.

cennet cehennem magaralari bilgisiyle Travel Inn And Suites sizin için güncellenen bilgiyle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. cennet cehennem magaralari hakkındaki makaleyi TravelInnAndSuites ile izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Komser Celil diyor ki:

  Ustam aranızdaki sohbetler çok keyifli. Her detayı zaten anlatmışsın merak edene sadece seni izleyip gitmek kalmış. Göbek konusu önemli ona dikkat :))

 2. Zeliha Aydın diyor ki:

  Burayı yıllardır merak ediyorum.Ama çok yorucu sanırım aşağıya inip tekrar çıkması.enteresanmış gerçekten.ben de sona kadar gidemezdim herhalde.

 3. Knitting Crochet diyor ki:

  Mersine gittim ama buraya gitmeyi çok istedim . çok merak ediyordum . nasip olmadı yaz tatilinde ilk fırsatta ziyaret etmeyi düşünüyorum .

 4. mustafa temen diyor ki:

  Çok merak ettiğim bir yer. Birgün gidip görmek nasip olur inşallah. Şimdilik sizin çekimlerinizle avunalım bakalım. 😂

 5. Necdet Koçyiğit diyor ki:

  Memleket kazan, siz kepçe..
  Ne gezdiniz be arkadaşlar..
  Bu videolarla bizlerinde de aydınlattın.. Çok iyi oldu.. 👍
  Bence şimdiden gelecek senenin gezi planlarını yapmaya başlayın.. 👍 🤗

 6. Hanife Hata diyor ki:

  Buraya çok sıcakta gitmiştim sadece cehennem gezip çıktım. Şuan içim sızladı ne kadar güzelmiş bende canlı canlı görmek isterdim

 7. RENKLİ AİLEM diyor ki:

  Zor gözüküyor evet ama keşke obruğun en sonuna girseydiniz. Acayip merak ettim gider kesin dedim gitmediniz yaaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir