Makalenin bilgileri bursada mıhlama yapan yerler hakkında konuşacak. bursada mıhlama yapan yerler arıyorsanız, bu Bursa’da Yüz Yıllardır Örülen Sepetlere Rağbet Arttı makalesinde travelinnandsuites.net ile bursada mıhlama yapan yerler’yi keşfedelim.

bursada mıhlama yapan yerler ile ilgili içeriği en ayrıntılı şekilde Bursa’da Yüz Yıllardır Örülen Sepetlere Rağbet Arttı sentezleyin

Aşağıdaki klibi hemen izleyin

Bu TravelInnAndSuites web sitesiyle, sizin için daha değerli veri için bursada mıhlama yapan yerler dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. TravelInnAndSuites web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en doğru değeri getirmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internetteki bilgileri en doğru şekilde güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  KOKOREÇÇİ FAHRİ USTA - BURSA OSMANGAZİ | bursada midye nerede yenir bilgisine en eksiksiz genel bakış

Paylaşım konuyla ilgilidir bursada mıhlama yapan yerler

Bursalı sepet ustası, bu tarihi mesleğin kaybolmaması için evini atölyeye çevirmiş. İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: ► Çocukken dedesinden öğrendiği sepet örme işini bırakan ve çantacılığın yaygınlaşmaya başlaması üzerine uzun yıllar işçi olarak çalışan Halil İbrahim Yıldırım, memleketine döndü. Emekli olduktan sonra Bursa’da üç ustası olan sepet örme işi, vatandaşların doğal ürünlere yönelmesiyle başladı. . Bursa’nın farklı yerlerinden ve diğer şehirlerden çok sayıda sipariş almaya başlayan usta, bu mesleği kaybetmemek ve talebe ayak uydurabilmek için evini atölyeye çevirmiştir. Sabahtan akşama kadar evinde sepet ören Halil İbrahim Yıldırım, günde 10 adet ürettiği sepetleri 25 liradan satıyor. Sepet yapımında çam, kestane ve fındık ağaçlarını kullanarak tamamen doğal ürünler üretmektedir. Bu doğal sepetlerde saklanan ürünler daha uzun süre bozulmadan saklanabilmektedir. Bu işi dedelerinden köylerinde öğrendiğini belirten Halil İbrahim Yıldırım, “Uzun yıllar bu işi yaptım. Çantalar yaygınlaşmaya başlayınca sepet satışları da son buldu. Şehre taşındım ve işçi olarak çalıştım. Emekli olduktan sonra vakit geçirmek için evde yapmaya başladım. Son yıllarda insanların doğal ürünlere rağbet etmeye başlamasıyla sepet satışlarında ciddi bir artış oldu. Sabahtan akşama kadar bu işi yapmaya başladım. Günde 10 sepet örüyorum. Bu sepetleri tanesi 25 liradan satıyorum. Bursa’nın her yerinden siparişler geliyor. Bu işi yapacak sadece üç usta kalmıştır. Bu işin unutulmasını istemiyorum’ dedi. #haber #sondakika #gundem #sepetustası ========================== ======= İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi ► İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri ► ► ► ► İhlas Haber Ajansı ile ilgili İhlas Haber Ajansına ulaşmak için ► .

READ NOW  ALANYA DİM ÇAYI..... GÖL PİKNİK ALANI..... MÜKEMMEL BİR YER..... | dimçayı ada piknik menü hakkında en ayrıntılı içeriğin özeti

bursada mıhlama yapan yerler konusuyla ilgili fotoğraflar

Bursa’da Yüz Yıllardır Örülen Sepetlere Rağbet Arttı
Bursa’da Yüz Yıllardır Örülen Sepetlere Rağbet Arttı

Okuduğunuz Bursa’da Yüz Yıllardır Örülen Sepetlere Rağbet Arttı hakkında haberleri görüntülemenin yanı sıra, O zaman travelinnandsuites.net her gün hemen aşağıdaki diğer konuları keşfedebilirsiniz.

READ NOW  Alaçatı düğün 💒 bahçesi 2021 | alaçatı bahçesi ile ilgili genel bilgiler en doğru

Daha fazlasını burada görün

bursada mıhlama yapan yerler ile ilgili anahtar kelimeler

#Bursada #Yüz #Yıllardır #Örülen #Sepetlere #Rağbet #Arttı.

Haber,İhlas Haber Ajansı,iha,Ihlas News Agency,son dakika,iha youtube,haberler,gündem,sepet,örgü sepetleri,sepetcilik mesleği,seper örme ustası,sepet örme işi,Halil İbrahim Yıldırım,emekli,işçi.

Bursa’da Yüz Yıllardır Örülen Sepetlere Rağbet Arttı.

bursada mıhlama yapan yerler.

bursada mıhlama yapan yerler hakkındaki bilgilerle Travel Inn And Suites ‘nin sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Travel Inn And Suites bursada mıhlama yapan yerler hakkında bilgi izlediğiniz için samimi teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir