Makalenin bilgileri ale tipi biralar tartışacak. ale tipi biralar ile ilgileniyorsanız, bu Bira Mayasi Geri Kazanımı makalesinde ale tipi biralar’yi Travel Inn And Suites ile tartışalım.

Bira Mayasi Geri Kazanımı içindeki ale tipi biralar ile ilgili genel bilgiler en doğru şekilde

Videoyu şimdi buradan izleyin

READ NOW  White Russian Nasıl Yapılır? | En ayrıntılı white russian tarifi ile ilgili tüm bilgiler

Bu Travel Inn And Suites web sitesinde, sizin için daha değerli verilere sahip olmak için ale tipi biralar dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. Travel Inn And Suites sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en eksiksiz değeri getirme arzusuyla, Kullanıcıların internetteki bilgiyi olabildiğince çabuk güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  Sütsüz Yumurtasız Yumuşacık Tam Ölçülü Krep Tarifi | Yeni güncellenen yumurtasiz krep tarifleri ile ilgili bilgilerin özeti

ale tipi biralar ile ilgili birkaç açıklama

Bu videomuzda yaptığınız biradaki mayayı nasıl yıkayıp yeni bira yapımında kullanabileceğinizi gösteriyoruz. Malzeme siparişi için www.biraburada.com .

ale tipi biralar hakkında bilgi ile ilgili resimler

Bira Mayasi Geri Kazanımı
Bira Mayasi Geri Kazanımı

Görüntülediğiniz Bira Mayasi Geri Kazanımı hakkındaki haberleri bulmanın yanı sıra, Ardından, Travel Inn And Suites her gün hemen aşağıda yayınladığı daha fazla bilgiyi arayabilirsiniz.

Daha fazlasını burada görün

ale tipi biralar ile ilgili öneriler

#Bira #Mayasi #Geri #Kazanımı.

READ NOW  Masturbasyon ve Vücut Gelistirme. | bira kaç kalori hakkında en ayrıntılı içeriğin özeti

bira,bira mayası,bira yapımı,tam tahıl bira,3 kafadar,bira yapmışlar içeriz,evde bira yapımı,tam tahıl bira yapımı,ev yapımı bira,malt bira yapımı,malt,arpa maltı,fermantasyon,şerbetçi otu,şerbetçi otu bira.

Bira Mayasi Geri Kazanımı.

ale tipi biralar.

ale tipi biralar hakkındaki bilgilerle travelinnandsuites.net güncellemeleri, size daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. Travel Inn And Suites ale tipi biralar hakkında bilgi izlediğiniz için samimi teşekkürler.

 1. İlker diyor ki:

  Bakkaldan 5 liraya bira almaktan bahsedilmiş yıllar önce, 11 mayıs 2023 itibariyle Bomonti Filtresiz 45 TL, Bomonti Buğday 50 TL :((

 2. Göksel Kafes diyor ki:

  Mayşe den mayayı aldıktan sonra su ile çoğaltıp mayanın üstünde kalan suyu aldınız özet olarak bu. Aklıma bir şey geldi yaptığımız biradan bir ya da bir kaç tanesi açıp, yeni yapacak olduğumuz ürüne boşaltsak o yaptığımız biralar maya görevi görmezmi ?

 3. A diyor ki:

  Kveik mayalar için üstten toplama mı yoksa yıkamayı mı önerirsiniz? Jelatin kullanılmış meyşede maya yıkama yapılır mı? Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden 🤗

 4. Işık Han diyor ki:

  Keşke videoları bilale anlatır gibi anlatsanız ne neden niçin ne zaman nerde neyle gibi. Emeğiniz için teşekkürler

 5. Nihat GünGör diyor ki:

  Saygıdeğer arkadaşım bir kaç sorum olacak cevaplansanız gayet aydınlatıcı bir video olur
  1-buzdolabında ne kadar süre bekletebiliriz?
  2-10 litre mayşe işin ale yıkanmış maya ne kadar kullanabiliriz?
  3-fermantasyon normal toz mayaya göre ne kadar sürede başlar?

 6. Murat Aydogan diyor ki:

  Adamlar geleceğe yatırım yapmış bitcoin gibi düşünmek lazım 5 liraya marketten almak varken diyor. Şimdi en dandik bira 15 saygılar.

 7. mustafa özbay diyor ki:

  Pekiyi hocam buzdolabında saklamak suretiyle bu yıkanmış mayanın raf ömrü nedir acaba? Azami ne kadar sürede kullanmamızı tavsiye edersiniz?

 8. Anil Ozdemir diyor ki:

  El soru izlemedigim videonuz kalmadi isminiz nedir ?
  Soru 2 cornelius ficiya siseleme sekeri atip musluga baglayip basit sekilde kullanabilirmiyiz bira bitene kadar gazli sekilde alabilirmiyiz ?

 9. Engin Altun Film diyor ki:

  Buzdolabında bekledikten sonra maya üst kısımdaki biramsı sıvı değil dipteki çökelmiş kısım öyle değil mi?

 10. serdar şahin diyor ki:

  S.a birşey aklıma takıldı bende bira yapıyorum ama sizin gibi değil kitten bira yapıyorum şuan daha tam tahıla geçemedim neyse sorum şu: 45lt bira yapmak için 4 paket maya kullanmışsınız benim yaptığım kitten 23 lt bira oluyor ama kitin yanında gelen 1 paket mayayı kullanın diyorlar acaba benim yaptığım bira daha mı az alkollü oluyor genelde %5 alkol elde edileceğini yazıyorlar bende 2 paket mi atmam gerekiyor 23lt için

 11. Prens Po diyor ki:

  Şimdi üç sorum var

  1) Yıkanmış maya tekrar tekrar kullanılabilir mi?
  2) Eğer yıkanmış maya tekrar tekrar kullanılabilirse sıfır açılmış paketin fermantasyon sonunda ürettiği alkol ile aynı alkolü mü üretir?
  3) Fıçı bira diye satılan şişe biralardan iki tanesinin dip tortusu ile mayalanma yapılabilir diye bi başka kanalın videosunda izledim bu şekilde dışarıda satışta olan lager tarzı biraların mayasını yıkamanın bir yolu var mıdır?

 12. Ooze diyor ki:

  Merhaba, yorumlara verdiğiniz cevapların birinde çökmüş beyaz bölgede tahmini 3-4 milyar/ml hücre olduğunu söylemişsiniz. Biz üstte kalan bölümü kullanıyoruz, değil mi? İlk etaptaki tortu ve kaynamış su miktarı oranı, bizim son proseste üstte kalan hücre miktarını etkiler, doğru mudur? Ortalama 1/1 karışımla hazırlarsak üst kısımdaki hücre miktarı hakkında fikriniz nedir?
  Bir de, maya yıkama yaptığımızda, kullanacağımız mayayı yine ayni tür birayı yapmakta mı kullanmamız gerekiyor? Farklı bir birada kullanırsak tada etkisi olur mu? Aynı şekilde, tortuda kalan şerbetçiotunun tada etkisi nedir?

 13. Mahir furkan K diyor ki:

  Hocam cevaplamamışsın sanırım bütün yorumları okudum. Tahminimce bunun aynısını şarap mayası için de yapabiliriz. Geri elde ettiğimiz mayadan cider yapmak istersek de bir problem olmaz bu mantıkla. Ve 30-40 ml koymamızı öneriyorsunuz bira için şarap için değerler değişir mi?

  Yukarıda ki bilgileri onaylar ya da yanlış olanları açıklarsanız çok mutlu olurum.

 14. Tansu KOCAER diyor ki:

  Sıvıdaki katmanlar nedir? Neden dibi değil de üstü alıyoruz? Biraz dip tortusu kaçarsa sorun olur mu? Aldıktan sonra dolapta ne kadar süre saklanabilir? Biraya kullanırken ne kadar koymak gerekir? Güzel bir video ama bir sürü soru işareti bırakıyor.

 15. bugun76 diyor ki:

  Maya yıkama sanitasyona dikkat edildiği zaman çok da zor bir şey değil. Önemli olan eldeki mayayı uzun süreler saklayabilmek. +1 derecede bir kaç gün saklandığını söylüyorsunuz. Ancak ev biracıları genellikle o sıklıkta bira yapan insanlar değil. Yıkanmış mayayı 2-3 ay kadar koruyabilmek, gerekirse çoğaltıp eski mayayı atmak gibi yöntemler varsa gösterebilirseniz çok iyi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir