Kokteyller dünya çapındaki barlarda popüler bir içecektir. Ancak birçoğu son derece değerli olan sıradan bir içecek değil, herkesin hayatında bir kez tatma fırsatı da olmuyor. Peki premium Kokteyllerin seviyesini ne yarattı? Dünyanın en eşsiz kokteyllerinin en üst listesine bir göz atalım!

Kusursuz

Bu “Kusursuz Terminatör”, Noel 2007’de Movida gece kulübünde yaratıldı. İçindekiler: Cognac Louis XII, Champagne Cristal Rose, esmer şeker ve acı Angostura. Ayrıca 24 ayar altın varak ile kaplanmıştır ve 1 ayar beyaz altın yüzük ile birlikte gelir.

Londra’dan gelen bu özel kokteyl ile güvenliğinizi sağlamak için 2 koruma tarafından eve kadar eşlik edileceksiniz.

Kusursuz’un Fiyatı: 71.000 Dolar.

Kokteyl Göz Kamaştırıcı

Bu İngiliz restoranındaki kokteyl bardağı sadece 51.200 USD fiyatıyla etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda eşsiz bir şekle sahip pırlantalı beyaz altın yüzük ve bardağın alt kısmında Turmanline taşı var. Dazzle, insanları tutkulu hale getiren çilek ve liçi suyu aromalarına sahiptir. Bu aynı zamanda bir kez denemeye değer dünyanın en pahalı kokteyllerinden biridir.

Kokteyl Dazzle fiyatı: 51.200 USD

Pangea’nın Mücevheri

Pangea Mücevheri, birinci sınıf şaraplar, altın tozu ve pırlanta yüzüklerin eşsiz bir kombinasyonudur. Bu özel kokteylin sahibi Singapurlu sanatçı Ethan Leslie Leong’dur. The Jewel of Pangea’nın cazibesi, dünyanın en eşsiz mücevher şirketi Mouawad’ın 1 karatlık ışıltılı pırlanta yüzüğüdür. Bu savurganlıkla kokteyl, 5 korumadan oluşan Pangea gece kulübü tarafından korunmaktadır.

Marina Bay Sands’in lansmanı sırasında birçok kişinin ilgisini çekmek için bu kokteyl de tanıtıldı.

Bu aynı zamanda Asya’daki en pahalı kokteyl.

Pangea Mücevherinin Fiyatı : 26.000 USD

READ NOW  Evde lezzetli kokteyller yapmanın en iyi 5 yolu

Elmas Kokteyl

Londra’nın Sheraton Park Tower otelinde, buraya gelen herkesin tatmak istediği ilginç bir yemeği var, Elmas Kokteyl, yakut Kokteyli olarak da bilinir.

Yakut pırlantalarla süslenmiş kolyenin ışıltısı ile şarabın ışıltılı kırmızı rengi sizi cezbetmeye yetiyor olmalı. Müşteriler tercihlerine bağlı olarak 0,6 – 2,6 karat arasında değişen pırlantanın boyutunu seçebilirler.

Diamond, izleyicileri büyüleyen yumuşak bir kokuya sahiptir.

Fiyatı 4.300 – 19.000 USD civarındadır.

Winston

Winston Kokteyli, bir zamanlar Guinness tarafından dünyanın en pahalı kokteyli olarak kabul edildi. Bu kokteyl lezzetini en iyi yapan yer Clup 23 club.Orjinal ve en özel lezzeti tatmak istiyorsanız bu mekana gelmelisiniz.
Kokteyl Winston’ın tarifi likör, Grand Marnier, Chartreuse Vieillissement Exceptionnellement Prolonge ve hindistan cevizinin mükemmel birleşimidir.

Bu Winston Kokteyli’nin özünü oluşturan nadir lükse hitap eden malzemelerden.

The Wiston’ın Fiyatı : 12.970 USD

Kayanın Üzerinde Martini Kokteyl

Martini on the Rock, kadınları sürekli ağlatan büyüleyici bir bardağın dibindeki 1.52 karatlık elmas yüzüğüyle adeta bir aşk tanrısı gibidir. Bu kesinlikle harika bir evlenme teklifi hediyesi.

Bu büyüleyici kokteyli oluşturan tipik malzemeler cin, zeytin aromalı vermut veya bükülmüş limon kabuğu şeritleridir.

Bu, New York, ABD’deki Algonquin Hotel’in The Blue barında keşfedilen bir kokteyl.

Kokteyl Martini on the Rock Fiyatı : 10.000 USD

Gigi’nin

Gigi’s Restaurant, Londra, İngiltere, açılış gününde süper lüks bir Kokteyl lansmanı yaparak birçok lokantayı şaşırttı. Bunun aktris Grace Jones için bir hediye olduğu biliniyor.

Bu etkileyici kokteyli oluşturan malzemeler Vintage Cristal 1990 şampanyası, 1888 yılında üretilen Samalens Vieille Relique Vintage Bas Armagnac, kokteyl bardağında altın varak, şeker ve Angostura Bitters.

Bu özel içerikle, bu Kokteylin fiyatı Clup’s The Winston 23’ü geçti.

Calabrese yadigarı

Calabrese Heirloom, Londra Playboy Club’da Barmen Salvatore Calabrese tarafından yapılmıştır. Calabrese yadigarı, dünyanın en pahalı fiyatı için bir Guinness rekoru kırdı.

READ NOW  TÜRK KAHVESİ KÜLTÜRÜNÜN EŞSİZ ÖZELLİKLERİ

Bay Salvatore Calabrese, 1770 ve 1990 yılları arasında çok nadir şaraplar kullandı: Kummel likörü, Clos de Griffier Vieux Cognac adlı Konyak, Curacao ve birkaç damla Angostura Bitters. Yukarıdaki bileşenlerin tüm yaşlarını ekleyen Calabrese Gia Bao, yaklaşık 700 yaşındadır. Bu gerçekten Kokteyllerin zirvesidir.

Calabrese Yadigarı fiyatı 8.824 USD

Kokteyl Burj Al Arab

Dubai, altın ve lüksü ile ünlü bir şehirdir. Bu yerden gelen Kokteyller bile bunu gösteriyor. Skyview bar Burj Al Arab kokteyli viski, 55 yıllık Macallan maltı, kuru meyve ve özellikle 28 ayar altının bardağın dibindeki mükemmel kombinasyonu.

Kokteyl Burj Al Arab Fiyatı : 7,000 USD

Kokteyl Ritz-Paris Sepeti

Bu, Paris’teki Bar Hemingway’in bir ürünüdür. Ritz-Paris Sidecar, malzemeleri 19. yüzyıldan kalma Ritz Fine Champagne Konyak, bazı şaraplar üzüm köklerinden, Cointrayau taze limon suyundan demlendiğinde çok özel bir Kokteyldir.

Altın rengi ve yeni bir tadı olan bu kokteyl, Bar Hemingway’e gelirken kesinlikle kaçırılmaması gereken lezzetli bir yemek.

Kokteyl Ritz-Paris Sepetinin Fiyatı: 1,670 Dolar

Şehir Işıkları

Bu bir zanaatkar Monrreal eseridir. Işıklar şehri, Henessy Paradic Imperia, Bulleit Rye, Cocchi Baloro Benedictine, Paychaud bitter ve Angostura bitter içeriklerinden özel olarak yapıldığı için bu kadar yüksek bir değere sahiptir.

Light NightClup’ın dediği gibi, City of Lights bardakları dekorasyon olarak buz elmasları ve portakal kabukları ile servis edilecek.

Işıklar Şehri Fiyatı : 1.500 USD

Kokteyl Orijinal Mai Tai

Mai Tai, Kuzey İrlanda Merchant Hotel’in bir ürünüdür. Mai Tai, 1900’den kalma gizli bir tarifle yapılır.

Bu övgüye değer içeceği oluşturan malzemeler şunlardır: 17 yaşındaki J. Wray & Nephew Jamaika brendi, Fransız portakal çiçeği çavdarı, Hollanda portakal kabuğu ve bir kat sert şeker, şurup ve taze limon suyu.

READ NOW  RAKI – TÜRKİYE'NİN “TÜRKİYE'NİN MİLLİ RUHU”

Mai Tai fiyatı: 1.270 USD

kaçış

Getaway, Philadelphia’daki gece kulübü Le Meridien ve Swarovski kristali arasındaki bir işbirliğidir. Bu sınırlı miktarda benzersiz bir içecektir.

Getaway, portakal votkası, menekşeler, köpüklü şampanya ve yüzeyde süslenmiş birkaç çiçek ile hazırlanır.

Vurgu, sadece bunun için özel olarak tasarlanmış Swarovski kristal camdır.

Kaçış Fiyatı : 1.000 USD

Kokteyl Doug Laming

Avustralya’nın Sidney kentindeki bu Rabbit Hole barda ortaya çıkan bu kokteylin benzersiz özelliği, şarabın sıvı dondurma teknolojisi ile yuvarlak incilere dondurulması ve ardından ağzınızda yavaş yavaş erimesidir. 

Rabbit Hole bar müdür yardımcısı Matthew Smith, “Barın düzenli müşterilerinin bile bu garip kokteyli tattığında şaşırması ve tamamen farklı tepkiler vermesi ilginç. .

Bu, Avustralya’nın Sedney kentindeki bir barda ünlü kokteyl. İnsanlar şarabı dondurarak köpüklü yuvarlak incilere dönüştürür. Zevk alırken, inciler ağızda yavaşça erir ve yemek yiyenleri son derece heyecanlandıran çok eşsiz bir his yaratır.

Kokteyl Doug Laming Fiyatı : 11 USD

kokteyl kokteyleri

18. yüzyılda ünlü bir eczacı olan Antoine Amédée Peychaud, alkollü içecekleri şeker ve sıcak suyla karıştırıp yumurta kabuğundan yapılmış özel kaplarda saklıyordu.

İki yüz yıl sonra, Almanya’nın Berlin kentindeki barmenler rom, çikolata ve tarçını karıştırıp bir yumurta ile doldurarak bu tarihi kokteyli yeniden yarattılar. Bu özel kokteylin fiyatı yaklaşık 9,3 USD’dir .

Almanya, Berlin’de iki yüz yıl öncesinden bir tarih hikayesi içeren bir kokteylin doğum yeridir. Bir yumurtanın içine Kokteyl koyan ilham verici bir hikaye.

Kokteyl Coquetier malzemeleri rom, çikolata ve tarçındır. Bu unutulmaz lezzeti tatmak isteyenler, lezzeti ve uygun fiyatıyla övgü dolu anlar yaşayamaz.

Kokteyl Coquetier fiyatı 9.3 USD’dir

Sadece bir Kokteyl değil, ona bakarken endişelenmemize gerek olmayan bütün bir sanat özü. Umarım doğduğu yerde bir kez tatma fırsatınız olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir