Bu makale içeriğinde efes beyaz bira ile ilgili. efes beyaz bira hakkında bilgi sahibiyseniz, bu Berlin Beyaz Bira makalesinde Travel Inn And Suites ile efes beyaz bira’yi keşfedelim.

Yeni güncellenen Berlin Beyaz Bira içindeki efes beyaz bira ile ilgili içeriğin özeti

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

READ NOW  Siakap Sweet Sour Ala Thai Special | Yeni güncellenmiş sweet sour sos ile ilgili bilgileri kapsar

Bu Travel Inn And Suites web sitesiyle, sizin için daha yararlı verilere sahip olmak için efes beyaz bira dışında bilgi ekleyebilirsiniz. TravelInnAndSuites web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en iyi bilgiyi getirme arzusuyla, Kullanıcıların İnternet’e en doğru şekilde bilgi ekleyebilmelerine yardımcı olun.

Bazı açıklamalar efes beyaz bira ile ilgilidir

Berliner Weisse, Berlin White, sour, Berlinlilerin limonata gibi içtiği çok düşük alkollü bir bira türüdür. Bu birayı yapmak için arpa maltında bol miktarda bulunan Lactobacillus bakterisini kullanıyoruz. Ürettiği laktik asit, biraya olması gereken ekşi tadı verir. Bira Siparişi Vermek İçin Burada Çevrimiçi Bira Depolayın YouTube Kanalımıza Bira Yapımı Videoları Abone Olun.

READ NOW  Turkish Beer Review. | bomonti stout ile ilgili en doğru bilgiye genel bakış

efes beyaz bira içeriği ile ilgili bazı fotoğraflar

Berlin Beyaz Bira
Berlin Beyaz Bira

Okuduğunuz Berlin Beyaz Bira hakkındaki içeriği okumanın yanı sıra, Ardından TravelInnAndSuites Güncellemeyi hemen aşağıda daha fazla okuyabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

efes beyaz bira ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Berlin #Beyaz #Bira.

READ NOW  BULGARİSTAN ALKOL VE TELEFON FİYATLARI - CORONAVİRÜS ZAMANI SINIRDAN GEÇMEK | 15 TL'YE VİSKİ !! | 100 lük yeni rakı fiyatı 2022 ile ilgili en iyi bilgiyi sentezleyin

evde bira yapımı,Berliner weisse,berlin beyaz,bira mayası,berliner weisse homebrew,bira,berliner weisse,bira yapımı,3 kafadar bira,3 kafadar,fermantasyon,amerikan birası,lager,amerikan lager,bira nasıl yapılır,Bİra makinesi,tam tahıl bira,yüzde yüz malt,Bira mayası,şerbetçi otu,ev birası,malt,arpa,arpa maltı,alkol yapımı,beer,biab,electric brewery,pid kontrol,lactobacillus,sour beer,malt değirmeni,Berlin.

Berlin Beyaz Bira.

efes beyaz bira.

efes beyaz bira bilgisiyle TravelInnAndSuites ‘ın size verdiği bilgiyle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. TravelInnAndSuites efes beyaz bira hakkındaki makaleyi takip ettiğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. hüseyin Cevik diyor ki:

  Fermentenin başlama ve bitme zamanı geldi bir slogan mı yoksa gerçekten fermente süreci direk bitmiş mi oluyor süre ile ilgili hiç bir bilgi paylaşmıyorsunuz çünkü

 2. Burc Talug diyor ki:

  3 kadamenin tercih edilmemesinin 2 sebebi var bence, biri Turkiye'de kit biraciliginin tam tahil biraciligindan daha fazla tercih ediliyor olmasi, gerek olmuyor. Bir digeri de genelde evlerde 3 ayri ekipmani ayni anda koyacak kadar yer olmamasi.

 3. Barış Vardar diyor ki:

  Merhaba abi, tam tahıl yapımında kaynatma sonrasında şıranın soğutulması için küçük bir pompa ile silikon hortum içerisinden (şıra) geçip soğuk su havuzu tarzında bir bidonun içerisinden geçirerek soğutma sağlamayı düşünüyorum. Sorum şu silikon hortum içinden geçirmek sağlık veya lezzete herhangibir etkisi olur mu ?

 4. Burak Acehan diyor ki:

  Bir soru cevap videosu gelse çok iyi olur ben yakın zamanda sistemimi kurdum kendi ağız tadıma göre bir reçete hazırladım şuan 2 kova fermenterde biram var k-97 maya kullandım birer paket inanılmaz akla hayale sığmayacak bir gaz çıkışı var kontrol edemiyorum hava kilidinin içi köpük doluyor fışkırıyor fokur fokur nargile gibi hiç durmaksızın bir gaz çıkışı var kova yamuldu resmen kenarlarından fışkırdı ilk kovanın sürekli başında bekledim saatlerce sonra evdeki imkanlarla kovanın tepesine sızmıcak şekilde hortum bağladım bi şaşal şişesine starsanlı su hazırlayıp içine koydum ağzını jelatin ile kapattım hala deli gibi fokurduruyor nerede yanlış yaptım acaba ters bir şey mi var çokda emek verdim bu birayı bekleyip şişeliyeyim mi? yaptığım uygulama buydu yazıyorum cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

  Og 1055 Fg 1010

  SRM=35.28 EBC=69.50

  IBU=38.51

  25lt için

  1375gp

  Ana malt= Pale Ale %78 1072gp 4,990gr

  Kavrulmuş = Carafa II %7,3 100 gp 477gr

  karamel = CaraAroma %7,3 100 gp 519gr

  Fırınlanmış= Melanoidin 100 gp %7,3 504gr

  Şerbetçi otları

  Columbus = 20gr 60 dk

  Fuggle = 20gr 40dk/15gr 30dk

  Safele K-97 ale bira mayası

  19,5lt su mayşeleme

  15lt su yağmurlama

  ben 1055 og için hesabımı yaptım ama ilk kova 1062 çıktı üzerine su ekledim fazla koymuşum 1050 og olarak mayaladım 2. seferde daha dikkat ettim mayşe sıcaklığına son 15 dk 75derece yaptım bu seferde kaynama bittikden sonra og 1066 oldu bu sefer az su ekledim 1056 og olarak mayaladım kovalarda sıcaklık 22 derece suyuda güzel bir arıtmadan geçirip kullanıyorum.

  Tam net olarak sorum şu bu gaz çıkışı köpürmeyi nasıl dizginlerim hatam ne olabilir bu bira bozuldu mu ?

 5. Okan Okyay diyor ki:

  Merhaba! Vıcık vıcık türk YouTuberlar gibi arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz lütfen abone olun beğenin diye insanı tiksindirmediginiz için çok teşekkür ederim. Yabancı kanallardan abartisiz yüzlerce video izledim ve siz de şu ana kadar gördüğüm en bilgilendirici ve en profesyonel kanallardan birisiniz. Türkiye'de eşiniz benzeriniz yok. Kullandığınız terimlerin İngilizce olmasını sevmeyenler de zahmet edip İngilizce öğrensin. Siz hiç bozmayın.

 6. Yigit Ata diyor ki:

  Daha önce soruldu mu bilmiyorum ama beersmith kullanıyorsunuz sanırım. Tariflerinizi bulabileceğimiz şekilde paylaşmanız mümkün mü kolayca kopyalayıp saklayabilelim

 7. kasım Arslan diyor ki:

  merhaba. coopers buğday kiti, Buğday Kuru Malt Özü, WB-06 Maya malzemelerini kullanarak Weihenstaphener'a benzer bir tat yapmaya çalıştım. şişeledikten yaklaşık 1 2 ay sonrasında aşırı gazlanma oldu. içerken boğazda köpük oluyor yutkunmak güç. şişeledikten sonra 2 hafta oda sıcaklığında karanlık ortamda kaldı, sonrasında balkona çıkardım. hava koşulları 20 derece civarındaydı. hata neredeydi? dışarıya çıkarmak mı yoksa başka bir yerde miydi? bu arada şişelerken şişeye şeker katmıştım. belki az kattım ama fazla katmadım kesinlikle. cevabınızı bekliyorum. teşekkürler şimdiden.

 8. Murat Uygur diyor ki:

  Abi rus birahanesinde narlı bira içmiştim tarifini bulamadım nasıl yapabilirim aromalı biralar içinde bir video yapabilir misiniz kolay gelsin

 9. Demirci M. diyor ki:

  Hakan abi birde sizleri tanıtan bir video istiyoruz. Hep bira şarap olmaz 🙂 , tecrübeli bir mühendislik geçmişi mi var, yoksa bar sahibi olarak imalatı merak edip mi başladınız ne yaptınız. Ekipmanlarınız efsane güzel. Hijyen koşullarınız bir çok fabrikada yoktur bence 🙂

 10. Mehmet Yildirim diyor ki:

  Abi isim yanlis anlasilmis weisser bira degil weizen birasi yani bugday birasi. Weizen Almancada Bugday demek weisen z harfi s diye okunuyo.

 11. My Whole Life diyor ki:

  Hocam schlenkerla gibi isli bira yapın bir gün lütfen.
  rauchbier en sevdiğim bira türüdür ama türkiye'de yok denecek kadar az maalesef

 12. Yalçın Öngören diyor ki:

  Abi selamlar. Ben konu üzerine birkaç şey söyleme ihtiyacı duydum. Bu yöntemi ilk defa senden görüyorum ekşitme konusunda. Ekşitme sırasında lactobacillus dışındaki bakterilerin gelişimini engellemek amacıyla bence kaynatma yapma şart. Ya da pre-acidifying yöntemi. Benim ilk biram yoğurtlaydı,çok da güzel oldu. Bir de ben 0 IBU tercih ettim. İkinci denememde ise mayşe fermente olmuştu,burada da CO2 purge'un önemini anladım. Bir de bahsetmenin gerekli olduğunu düşünüyorum ki,malt ile ekşitilen biranın %100 fermente olmadan tadılması gıda zehirlenmesine yol açabilir. Kolay gelsin 🙂

 13. Bira Burada diyor ki:

  Videoda bahsetmeyi unuttuk, bu bira genellikle biraz Ahududu şurubu veya Almanların Waldmeister şurubu dedikleri bir çeşit bitkisel şurupla karıştırılıp içiliyor. İngilizcesi Woodruff, Türkçe karşılığını bulamadık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir