Bu makale, içeriğinde açıkça çavdarhisar nerede bahseder. çavdarhisar nerede arıyorsanız, bu AİZANOİ ANTİK KENTİ, Kütahya Çavdarhisar, Ancient City makalesinde çavdarhisar nerede hakkında bilgi edinelim.

AİZANOİ ANTİK KENTİ, Kütahya Çavdarhisar, Ancient City içindeki en eksiksiz çavdarhisar nerede ilgili içeriğe genel bakış

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu TravelInnAndSuites web sitesinde, kendiniz için daha yararlı veriler için çavdarhisar nerede dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. Travel Inn And Suites web sitesinde, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en iyi bilgiye katkıda bulunmayı umuyoruz, İnternette bilgileri en doğru şekilde yakalayabilmenize yardımcı olur.

READ NOW  Pırıl Otel – Çeşme – Etstur | çeşme pırıl otel herşey dahil hakkında yeni güncellenen bilgilerin özeti

çavdarhisar nerede ile ilgili birkaç açıklama

Kütahya İli Çavdarhisar İlçesi sınırları içerisinde yer alan Aizanoi Antik Kenti, Zeus Tapınağı, Stadyum-Tiyatro Kompleksi ve Macellum ile Roma Dönemi’nin en önemli kentlerinden biridir. Bir tepe üzerine inşa edilen ve kentin önemli dini yapısı olarak görülen Zeus Tapınağı, dünyanın en iyi korunmuş Zeus Tapınaklarından biridir. Zeus Tapınağı, sütunlarla çevrili mekânın üzeri mermer hatıllarla kaplı olduğu için psödodipteros plandaki tek örnektir. Kentin kuzeyinde 13.500 kişilik Stadyum ile 20.000 kişilik Tiyatro’nun bir külliye halinde inşasına antik dönemde Aizanoi’nin başka hiçbir yerinde rastlanmamaktadır. MS 2. yüzyılın 2. yarısına tarihlenen Aizanoi Macellum’u dünyanın ilk borsalarından biridir. Macellum’un duvarlarında, İmparator Diocletian’ın MS 301’de enflasyonla mücadele için belirlediği imparatorluk pazarlarında satılan malların fiyatlarını gösteren yazıtlar var. Yeni videoları kaçırmamak için tıklayarak abone olabilirsiniz. Mutlaka bakmanız gereken video listelerim Vloglar = Kütahya çekimleri = Drone çekimleri = Eğlenceli videolar = Bedava çekimler = Röportajlar = Kültür sanat kampüsü videoları = Müzeler = Sokak Müzisyenleri = Konaklar = Merhaba ben Sefa ELMAS kanal olarak Her fırsatta , Türkiye’de gezilecek yerleri eğlenceli videolara dönüştürüp doğa, tarih, gezi, gezi, vlog içerikleri üretip sizlerle paylaşmayı hedefliyorum. Kanalıma abone olup zil tuşuna basarak bildirimleri açabilirsiniz. Kütahya aizanoi antik kenti Zeus tapınağı aizanoi aizanoi antik kenti aizanoi cavdarhisar aizanoi antik kenti hikaye aizanoi tiyatrosu aizanoi antik kenti nasıl gidilir aizanoi antik kenti anadolu arkeolojisi aizanoi cavdarhisar aizanoi aizanoi dünyanın en iyi korunmuş zeus tapınağı Zeus tapınağı Aizonahisari aizonayavar borsa nerede kurulmuştur ? Dünyanın ilk borsasını gördünüz mü? #kütahya #çavdarhisar #zeus #aizanoi .

READ NOW  Erciyes kar motoru servis | erciyes kar motoru kiralama fiyatları hakkında en iyi bilgileri özetleyin

Bazı görüntüler çavdarhisar nerede ‘in içeriği ile ilgilidir

AİZANOİ ANTİK KENTİ, Kütahya Çavdarhisar, Ancient City
AİZANOİ ANTİK KENTİ, Kütahya Çavdarhisar, Ancient City

Görüntülediğiniz AİZANOİ ANTİK KENTİ, Kütahya Çavdarhisar, Ancient City içeriğini keşfetmenin yanı sıra, Ardından travelinnandsuites.net Güncelleme Güncellemesini hemen aşağıda bulabilirsiniz.

READ NOW  Turkey Travel Vlog | Cappadocia Pasabag Valley Turkey | göreme paşabağları hakkındaki tüm bilgiler en eksiksiz olanıdır.

Daha fazlasını görün

บçavdarhisar nerede ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#AİZANOİ #ANTİK #KENTİ #Kütahya #Çavdarhisar #Ancient #City.

aizonai,aizonai antik kenti,çavdarhisar,kütahya,gezdikce bilelim,gezdikçe bilelim,zeus tapınağı,tapınak,Ancient City,Sefa elmas,Kütahya çavdarhisar,aizanoi antik kenti,aizanoi cavdarhisar,aizanoi çavdarhisar,çavdarhisar aizonai,dünyanın ilk borsası nerede kuruldu,zeus altarı,zeus tapınağı nerede,zeus tapınağı hikayesi,zeus tapınağını kim yaptı,zeus tapınağı ve kilise,zeus tapınağı çavdarhisar,kütahya zeus tapınağı.

AİZANOİ ANTİK KENTİ, Kütahya Çavdarhisar, Ancient City.

çavdarhisar nerede.

çavdarhisar nerede bilgisiyle Travel Inn And Suites ‘ın sağladığı bilgiyle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. çavdarhisar nerede hakkındaki makaleyi travelinnandsuites.net ile izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Erhan Şengül diyor ki:

  Hoşgeldin kardeşim bizim kent e geldiğin için teşekkürler orası bizim köy ben orayı gözüm gibi bilirim

 2. Alaattin Sarı diyor ki:

  Abi bende kütahyaliyim aizono'ya hiç gitmemiştim ama senin sayende gördüm tanıdım eline emeğine sağlık çok teşekkür ederim

 3. Nurhayat Kıydır diyor ki:

  Emeğinize sağlık harika bir çekim olmuş. 14 yaşında rahmetli babam götürmüştü . Birdaha gitmek nasip olmadi o zaman bile içime işlemiştir

 4. Hasan huseyin İnce diyor ki:

  You tube kanalımızı bugün gordum siz neler yapıyorsunuz tahsiliniz ugrasilariniz neler tebrikler masaallah

 5. Saadetli Matematik diyor ki:

  Nasıl muhteşem bir çekim olmuş. Ellerinize emeklerinize sağlık 👍 Yıllardır bu isle ugrasanlara Yüzde yüz taş cikaracak şekilde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir