Makalenin bilgileri abdigör köftesi nefis yemek tarifleri ile ilgili olacaktır. abdigör köftesi nefis yemek tarifleri’yi arıyorsanız, bu Abdigor Köftesi Nasıl Yapılır? makalesinde abdigör köftesi nefis yemek tarifleri’yi tartışalım.

Abdigor Köftesi Nasıl Yapılır? içindeki abdigör köftesi nefis yemek tarifleri hakkında genel bilgiler yakın zamanda güncellendi

Videoyu şimdi buradan izleyin

Bu travelinnandsuites.net web sitesinde, kendiniz için daha değerli bir anlayışa sahip olmak için abdigör köftesi nefis yemek tarifleri dışında bilgi ekleyebilirsiniz. TravelInnAndSuites sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, En ayrıntılı bilgiyi size getirme arzusuyla, Kullanıcıların internette haberleri en doğru şekilde yakalayabilmelerine yardımcı olun.

READ NOW  Refika'nın Hızlı Hamburger Tarifi Hamburger 101: 1. Bölüm | refika hamburger ile ilgili en eksiksiz bilgiyi kapsayan

Konuyla ilgili bazı içerikler abdigör köftesi nefis yemek tarifleri

4 kişilik Abdigor Köfte Pişirme süresi: Orta ateşte 10 dakika. Malzemeler: 500 gram dana bonfile, 1 adet yumurta, 1 adet orta boy kuru soğan, 1 su bardağı su, 1 tatlı kaşığı tuz, 2 tatlı kaşığı kırmızı toz biber, 1 tatlı kaşığı karabiber Haşlamak için: 1 litre su. İpucu: Köftenin özelliği, kıyma yerine et çekiçle hazırlanan bonfile etinden yapılması. Dilerseniz 1 yemek kaşığı un ilavesi ile hazırladığınız kıymayı toparlayabilirsiniz. Servis önerisi: Patates püresi ile servis edebilirsiniz. Yapılışı: 500 gram dana bonfileyi bıçağın keskin tarafıyla veya et çekici ile döverek inceltin. Daha sonra uzunlamasına ince şeritler halinde kesin. Kesilen parçaları bir araya toplayın ve tekrar küçük parçalara ayırın. Birbirlerini dışlamaları için; bir kıyma makinesi ile ezin. Hazırladığınız kıymayı cam bir kaba aktarın. 1 orta boy soğanı ince ince doğrayın. Soğanları kıymaya ekleyin. Hazırladığınız kıymanın içine 1 su bardağı suyu azar azar ilave edip yoğurun. Ardından 1 yumurta ekleyin. 1 tatlı kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı karabiber, 2 tatlı kaşığı kırmızı toz biber ekleyip köfteleri yoğurun. Köfteleri haşlamak için; Ayrı bir tencerede 1 litre suyu kaynatın. Hazırladığınız harçtan yumurta büyüklüğünde parçalar alın. Islatılmış bir servis kaşığı yardımıyla kasenin ayağını köfte büyüklüğünde şekillendirin. Köfteleri süzgeç yardımıyla kaynayan suya bırakın ve orta ateşte 8-10 dakika pişirin, ardından dilerseniz pirinç pilavı ile servis edin. .

READ NOW  Custard Pie With Phyllo - Bougatsa | En doğru bougatsa tarifi ile ilgili tüm bilgiler

abdigör köftesi nefis yemek tarifleri içeriği ile ilgili bazı resimler

Abdigor Köftesi Nasıl Yapılır?

Öğrendiğiniz Abdigor Köftesi Nasıl Yapılır? hakkındaki içeriği okumanın yanı sıra, O zaman TravelInnAndSuites her gün hemen aşağıda güncelleyen diğer makaleleri keşfedebilirsiniz.

READ NOW  Yanardağ Kurabiye Tarifi - Kolay Kurabiye Tarifleri | yanardağ kurabiye tarifi ile ilgili en doğru bilgiyi kapsayan

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

บabdigör köftesi nefis yemek tarifleri ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Abdigor #Köftesi #Nasıl #Yapılır.

abdigor köftesi,köfte,abdigor,lezzet,pratik,nefis,abdigor köfte,abdigor köftesi nerede yenir,dana bonfile,kıyma,bonfile eti.

Abdigor Köftesi Nasıl Yapılır?.

abdigör köftesi nefis yemek tarifleri.

abdigör köftesi nefis yemek tarifleri hakkındaki bilgilerle TravelInnAndSuites ‘ın size verdiği bilgilerle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. travelinnandsuites.net abdigör köftesi nefis yemek tarifleri hakkındaki makaleyi takip ettiğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Ayşegül Güner diyor ki:

  Bu tarif tamamen uydurma ve bir yörenin kültürünü ayaklar altına almaktır. Ben bu yemeğin yapıldığı yerin insanıyım. Böyle bir tarifi sadece hakaret olarak algılıyorum. Yemeğin gerçek yapımıyla uzaktan yakından bir alakası yok. Bu videoyu biran önce kaldırın ve kültürümüzden özür dinleyin.

 2. Gülay Karahan diyor ki:

  öyle bir yazmissinizki sanki başka yemek yok yörede oysa çok var ya biraz yaratıcı olun biraz kafanızı çalıştırın

 3. isacotur diyor ki:

  Türkiye’nin En Büyük Köftesi #AbdigorKöfte Nasıl Ortaya Çıktı?

  Web: https://isacoturoglu.com.tr/yorum/abdigor-koftesi-tarihi-ve-hikayesi.html

  Abdigor #Köftesi Lezzetiyle Başkent Ankara'yı Salladı
  (#Ağrı Tanıtım Günleri 2018)

  Video: https://www.youtube.com/watch?v=Kw0EtlPyDb4

  Türkiye'nin en büyük köftesi #ABDİGOR KÖFTE #Ağrı Tanıtım Günleri 2019

  Video: https://www.youtube.com/watch?v=0krdw0nzGkw

  Türkiye'nin En Büyük Köftesi #AbdigorKöfte Nasıl Ortaya Çıktı ve İshak Paşa Sarayıyla İlgisi

  Video: https://www.youtube.com/watch?v=GNHKGe-Uwxo

 4. halil mahsun sümeli diyor ki:

  Yapılışı cok hatalı taş üstünde tokmakla dövülür ve sıcak et olmalı ve soğan girmeden su katılır yapmak zorunda değilsiniz 😊

 5. Ergülün Mutfağı diyor ki:

  Bir Doğubeyazıt Yerlisi OLRK Sizden Ricam Abdigör Köftemizi Yanlış Triflerle Tanıtmayın Abdigör Yeni Kesilmiş Etten Yapılır Tarifi İse ET Ve Soğan) Yumurta Kırmızı Toz Biber Karabiber Kesinlikle Girmez Et Melhem Haline Gelecek Kıvamda Kara TAŞ Ve Kara Ağaçtan Yapılan Tokmak İle Dövülür.

 6. Baki Altın diyor ki:

  23 temmuz 2015'te Van Gölü havzasına yaptığım gezide Doğubeyazıtta  abdigör  köftesini yemiştim.Bir daha böyle bir köfte yiyebileceğimi sanmıyorum.  Yapımı da bir hayli emek istiyor. Oldukça leziz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir